REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kompleks Bonarka for Business coraz większy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 paź 2017 12:00
Kompleks Bonarka for Business coraz większy
fot. mat. prasowe

Rozpoczęła się budowa budynku H, ósmego obiektu Bonarka for Business (B4B), jednego z najpopularniejszych kompleksów biurowych w Krakowie, położonego na Podgórzu. Projekt przygotowała pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy.

REKLAMA

Budowa ósmego budynku B4B (budynku H), rozpoczęła się od robót ziemnych prowadzonych przez firmę Hamer Polska Ltd. Obecnie trwa proces wyboru podwykonawców do robót budowlanych, który zakończy się prawdopodobnie w połowie listopada. Przewiduje się, że prace budowlane ruszą na początku 2018 r., a obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2019 roku.

Budynek H, który udostępni przyszłym najemcom około 10 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, będzie mieć w połowie przeszkloną elewację i na późniejszym etapie może zostać połączony bezpośrednio z kolejnym budynkiem I za pomocą specjalnych kładek. Budynek na obecnym etapie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie bardzo dobry, a certyfikat końcowy uzyska po zakończeniu budowy i aranżacji wnętrz dla poszczególnych najemców.

- Sektor BPO/SSC w Polsce stale rośnie, czego efektem jest stabilny popyt na powierzchnię biurową klasy A. Kraków, jako jedno z najważniejszych miast Polski, nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce miast globalnego sektora BPO. Pozostajemy optymistami, jeśli chodzi o przyszłość krakowskiego rynku biurowego, i będziemy kontynuować rozwój kompleksu Bonarka for Business, realizując najpierw budynek H, a następnie budynek I – powiedziała Beata Kokeli, dyrektor ds. zarządzania aktywami i dyrektor zarządzająca TriGranit Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie