REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kompleks cysterski w Owińskach odzyska blask

  • Autor: portalsamorzadowy.pl
  • 27 gru 2017 13:31
Kompleks cysterski w Owińskach odzyska blask
Dzięki remontowi do zwiedzania zostaną udostępnione pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 1900 mkw. fot. mat.prasowe

Blisko 8,8 milionów złotych unijnej dotacji otrzymał powiat poznański na rewaloryzację wnętrz dawnego kompleksu cysterskiego w Owińskach, który znajduje się na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych.

REKLAMA

Po Zamku w Kórniku i Pałacu w Rogalinie, Ośrodek w Owińskach będzie najpiękniejszym miejscem w naszym powiecie. Łącznie w teren Ośrodka i dawnego klasztoru zainwestujemy 25 mln zł. Warto pamiętać, że jest to budynek pocysterski i nie był budowany dla niewidomych. Projekt, który został bardzo wysoko oceniony, obejmuje prace konserwatorskie oraz remontowe, a także poprawę standardu obiektu, określanego przez przepisy przeciwpożarowe i technicznobudowlane - wyjaśnia Jan Grabkowski, starosta poznański.

Zakres prac obejmuje m.in. remont na krużgankach, dużego refektarza (jadalnia), małego refektarza (jadalnia dla najmłodszych), kapitularza (czytelni), biblioteki czy kaplicy (auli) oraz piwnic klatek schodowych oraz XIX-wiecznej stolarki drzwiowej.

- Z uwagi na profil działalności placówki i unikalną lokalizację, a także dzięki współpracy z zagranicznymi organizacjami zajmującymi się tematyką Szlaku Cysterskiego, całe zadanie ma zasięg międzynarodowy - dodaje z dumą starosta poznański.

Przeczytaj więcej: Kompleks cysterski w Owińskach będzie jak nowy

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie