REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kompleks Infinicity z dbałością o zieleń

  • Autor: propertydesign.pl
  • 14 kwi 2014 10:48
Kompleks Infinicity z dbałością o zieleń
Projekt Infinicity, fot. ECI SA

ECI SA kontynuuje realizację wieloetapowego projektu zmieniającego zagospodarowanie ok. 4 ha terenu pomiędzy ulicami Postępu i Cybernetyki na warszawskim Mokotowie. Planowana inwestycja o nazwie Infinicity połączy funkcje biurowe, mieszkaniowe i usługowe. Całość przedsięwzięcia została opracowana przez architektów Grupy ECI SA.

REKLAMA

W ramach przedsięwzięcia Infinicity zrealizowane zostaną docelowo m.in. 4 budynki biurowe tworzące łącznie zespół urbanistyczny oferujący ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej klasy A. Zaprojektowano zróżnicowane wielkości budynków przewidzianych do realizacji w poszczególnych etapach: budynek o pow. 9 tys. mkw., obiekt o pow. 16 tys. mkw., budynek o pow. 12 tys. mkw. i o pow. 16 tys. mkw. 

Projekt został opracowany przez architektów z ramienia spółki matki: Andre Mrowiec, Łukasz Baran i Kamil Wójcik. Poszczególne budynki zostały dodatkowo zaprojektowane przez pracownie architektoniczne.

Oprócz kilku restauracji, sklepów i fitness clubu, w Infinicity powstanie przedszkola wraz z ogrodem. Zaprojektowano również wyjątkowo wysoki jak dla dzielnicy Mokotów współczynnik miejsc parkingowych (1 miejsce na 40 mkw. powierzchni biur). Zespół Infinicity dostępny będzie poprzez dwa wjazdy z ul. Cybernetyki, dwa z ul. Postępu oraz jeden dodatkowy z ul. Marynarskiej.

Atutem przedsięwzięcia jest dbałość o zachowanie istniejącej rezerwy zieleni od ulicy Postępu. Wiekowe już drzewa w tej części miasta tworzą specjalny mikroklimat okolicy. Firma ECI SA zapowiedziała ubieganie się o uzyskanie certyfikacji BREEAM.

Jako jeden z etapów zespołu Infinicity ECI SA rozważa budowę trzygwiazdkowego hotelu na około 160 pokoi obsługującego klientów biznesowych. Łączna powierzchnia budynku wynosić będzie ok. 9 tys. mkw. Hotel zaoferuje również profesjonalną obsługę w ramach centrum biznesowego obejmującego w pełni wyposażone sale konferencyjne i restauracje.

W ramach przedsięwzięcia planowane są dwa budynki mieszkalne, łącznie 250 mieszkań, otoczonych dużą ilością zieleni wraz z wkomponowanymi placami pejzażowymi. Z myślą o przyszłych mieszkańcach zaprojektowano niezależny dojazd od ul. Cybernetyki.

Rozpoczęcie pierwszego etapu realizacji inwestycji planowane jest już na 2015 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie