×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kompleks logistyczny spod kreski EastWave Design już otwarty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 cze 2014 15:43
Kompleks logistyczny spod kreski EastWave Design już otwarty
Kompleks logistyczny projektu EastWave Design, fot. North-West Logistic

Dziś nastąpiło przecięcie wstęgi otwierające Hale A i B kompleksu North-West Logistic Park w Szczecinie. Projekt architektoniczny wykonała warszawska pracownia EastWave Design.

REKLAMA

Na uroczystości obecni byli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek. Spółkę North-West Logistic Park Sp. z o.o. reprezentował Prezes Zarządu Andrzej Rosiński. Inwestorem kompleksu magazynowo - produkcyjnego o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. jest spółka North-West Logistic należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited.

North-West Logistic Park to przestronny kompleks logistyczny, położony na 14 ha działce, usytuowany w południowo - wschodniej części Szczecina przy ul. Kniewskiej, tuż przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6 (Niemcy – terminal cargo w Berlinie) i drogi ekspresowej S3 (Szczecin - port w Świnoujściu). Doskonała lokalizacja, 10 km od centrum Szczecina, 30 km od lotniska w Goleniowie, sąsiedztwo Niemiec oraz morska granica z krajami Skandynawii stanowią o atrakcyjności obiektu.

Obiekt to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A. W ramach kompleksu funkcjonować będą docelowo cztery hale przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję, wszystkie wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania. Hala A wynajęta w 100 procentach zajmuje powierzchnię 6 850 mkw. Hala B o powierzchni najmu 13 380 mkw., zagospodarowana została w 100 procentach swojej powierzchni. Największa z Hal - Hala C zajmie powierzchnię 28 500 mkw. i będzie wybudowana w systemie „crossdock” (tzn. doki przeładunkowe usytuowane równolegle do siebie, po obu stronach hali). W skład kompleksu wchodzi także Hala D o powierzchni 14 000 mkw., której budowa rozpocznie się jeszcze w czerwcu br. i została już wynajęta w 100 procentach. W czerwcu br. została podpisana umowa na wynajem 1 600 mkw. powierzchni w Hali A z firmą Rohlig Suus Sp. z o.o. Oddanie do użytku kolejnych hal zaplanowano na luty 2015 roku. Finansowanie wszystkich etapów inwestycji zapewnia BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie i Waimea Holdings Limited. Wartość całej inwestycji to 110 milionów PLN, zatrudnienie znajdzie docelowo ponad 1 500 osób.

- Zdecydowaliśmy się na miejsce budowy parku logistycznego w największym ośrodku województwa zachodniopomorskiego o strategicznym położeniu. Dostęp do pełnomorskiego portu na Morzu Bałtyckim, połączenia śródlądowe z systemem dróg rzecznych całej Europy a także sąsiedztwo dużego węzła komunikacyjnego z dostępem do sieci europejskich autostrad to atuty tego miejsca. Lokalizacja ta naturalnie sprzyja stale rozwijającej się współpracy polsko-niemiecko-skandynawskiej. Otoczenie tych rynków, stała poprawa infrastruktury drogowej wpływa dodatkowo na wzrost atrakcyjności regionu. Rezultatem jest zwiększone zapotrzebowanie na biurowe i magazynowe powierzchnie w całym województwie zachodniopomorskim – podsumował Pan Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu North-West Logistic Park w Szczecinie. Zdaniem ekspertów, w tym firm doradczych z zakresu wynajmu, Szczecin to dobre miejsce dla takiej inwestycji. Obecne nasycenie powierzchnią magazynową w Szczecinie kształtuje się na dość niskim poziomie a popyt na powierzchnie magazynowe stale rośnie. W odpowiedzi na te potrzeby powstają kolejne hale kompleksu North-West Logistic Park - podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu North-West Logistic Park w Szczecinie.

Sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także znaczna poprawa infrastruktury drogowej wpływa na wzrost atrakcyjności regionu. Rezultatem jest zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Obecnie, inwestycjami w regionie interesują się firmy ze Skandynawii i Niemiec, głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i usług. Atuty miasta przyciągają coraz większą grupę inwestorów, którzy doceniają przyjazną politykę władz i różne formy wsparcia działalności gospodarczej ze strony szczecińskich władz, w tym pomoc w realizacji procedur inwestycyjnych. Wraz z nimi rośnie popyt na magazynowe powierzchnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie