REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Koncepcja nowego mostu na Sanie ma kosztować niemal 326 tys. zł

  • Autor: PAP
  • 10 sie 2018 15:42
Koncepcja nowego mostu na Sanie ma kosztować niemal 326 tys. zł
fot. pixabay.com

Prawie 326 tys. zł będzie kosztować przygotowanie koncepcji budowy mostu na Sanie w Jarosławiu. Inwestycja ma być realizowana w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.

REKLAMA

Jak poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, koncepcję przygotuje konsorcjum film: Drogowa Inżynieria oraz Biuro Opracowywania Programów i Projektów Inżynierii Komunikacyjnej "LISPUS" Marcin Dobek. "Koncepcja ma być gotowa do połowy marca 2019 r, a wartość podpisanej umowy to prawie 326 tys. zł" - dodał.

Koncepcja ma określić przede wszystkim zakres rzeczowy i finansowy inwestycji.

Jak zaznaczył Leyko, dokument określi też podstawowe parametry dróg i konstrukcji obiektów inżynierskich. Wskaże też ostateczne granice inwestycji. "Zakresem koncepcji objęta będzie w szczególności budowa mostu oraz nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 od drogi krajowej nr 94 (obwodnica Jarosławia) w kierunku miejscowości Makowisko z ominięciem Koniaczowa" - powiedział.

Projekt "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław - Oleszyce - Cieszanów - Bełżec wraz z budową mostu na rzece San oraz budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w mieście Jarosław" ma być zrealizowany w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.

O tym, że będzie to jedna z pierwszych inwestycji finansowana z tego programu mówił w maju br. na konferencji w Jarosławiu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

W sierpniu minister Kwieciński zapowiedział uruchomienie programu Mostów dla Regionów. Nabór wniosków od samorządów potrwa od 16 sierpnia br. do 29 marca 2019 roku. Na realizację programu rząd przeznaczył 2,3 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie