REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Kończy się rozbiórka hali Urania. Przejdzie modernizację

  • Autor: PAP
  • 02 lis 2021 09:22
Kończy się rozbiórka hali Urania. Przejdzie modernizację
Kończy się rozbiórka hali Urania. fot. UM Ulsztyn

Kończy się rozbiórka hali Urania. Hala Urania w centrum Olsztyna jest rozbierana od początku lipca po to, by gruntownie ją zmodernizować.

REKLAMA

  • Firma przeprowadzająca gruntowny remont hali Urania poinformowała, że kończą się prace przy rozbiórce starej hali. 
  • Wokół zmodernizowanej hali Urania ma powstać kilka nowych obiektów, m.in. sala rozgrzewkowa.  Już rozpoczęto w nich prace fundamentowe.

Hala Urania w centrum Olsztyna jest rozbierana od początku lipca po to, by gruntownie ją zmodernizować. Przechodnie widzą tylko jej szkielet pozbawiony charakterystycznej kopuły oraz piętrzącą się na środku placu stertę gruzu.

"Prace rozbiórkowe przy starej hali dobiegają już końca" - poinformował PAP dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Mirbud SA Paweł Bruger. Wcześniej firma informowała, że ten etap robót zakończy się do połowy października.

Wokół zmodernizowanej hali Urania ma powstać kilka nowych obiektów, m.in. sala rozgrzewkowa. Bruger poinformował, że prowadzone są już prace konstrukcyjne tych obiektów. "Już są montowane dźwigi, docelowo będą trzy. Prace przy Uranii i towarzyszących jej nowych budynkach będziemy prowadzić tak długo, jak pozwoli na to pogoda" - powiedział.

Wartość modernizacji Uranii to prawie 195 mln złotych. Prace mają się skończyć w III kwartale 2023 roku.(PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ dki/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie