×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konflikt, a w tle donice projektu kultowego designera

  • Autor: UM Łódź, Propertydesign.pl
  • 29 maj 2014 10:03
Konflikt, a w tle donice projektu kultowego designera
Ulica Piotrkowska, fot. UM Łódź

Światowej klasy włoski designer Antonio Citterio zaprojektował donice dla drzewek, które znalazły się na ulicy Piotrkowskiej. Złożono doniesienie do prokuratury o niegospodarności przy realizacji projektu.

REKLAMA

Radni Rady Miejskiej w Łodzi oraz pomysłodawcy zasadzenia na odcinku ulicy Piotrkowskiej od pl. Wolności do ul. Jaracza dodatkowych drzewek w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego odnieśli się do zarzutów związanych z kosztami realizacji projektu.

 - Projekt cieszy się dużym poparciem mieszkańców. Koszty jego realizacji są absolutnie uzasadnione. Zarówno drzewa, a także donice to produkty wysokiej jakości - powiedziała radna Urszula Niziołek-Janiak.

 - Pan Wojciech Bednarek, który złożył doniesienie do prokuratury o niegospodarności przy realizacji projektu już wielokrotnie próbował zaszkodzić miastu. Teraz próbuje skompromitować ideę budżetu obywatelskiego. Jeżeli przy tej wspaniałej inicjatywie będziemy tworzyć nieprzyjemną atmosferę, możemy przysłowiowo „wylać dziecko z kąpielą” - dodał radny Paweł Bliźniuk.

  - Jeśli ktokolwiek wątpi w zasadność tego projektu, niech spyta mieszkańców ulicy Piotrkowskiej, czy są z niego zadowoleni. Od początku chcieliśmy, by był on realizowany w jak najlepszej jakości. Te drzewa oraz donice to obiekty sztuki użytkowej i dlatego koszty musiały być do tego odpowiednie - wyjaśnił Włodzimierz Adamiak z Fundacji Ulicy Piotrkowskiej i jednocześnie wnioskodawca zasadzenia dodatkowych drzewek na reprezentacyjnej ulicy miasta, który dodał, że jutro złoży wniosek do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego dotyczący ustawienia drzewek na kolejnym odcinku ulicy Piotrkowskiej, od ul. Jaracza do ul. Moniuszki.

Koszt jednego obiektu, na który składają się: sadzonka, odpowiednio do niej dobrana ziemia, wysokich standardów donica oraz dostawa, to 8,5 tysiąca złotych. Do tego dochodzi jeszcze koszt pielęgnacji drzewa, który wynosi 200 zł miesięcznie od sztuki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie