×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kontrast Bose International w budynku Nimbus

  • Autor: Property Design
  • 09 sty 2014 13:54
  • Aktualizacja: 09 sty 2014 14:00
Kontrast Bose International w budynku Nimbus

Szkło z szarościami i zielony trawnik na dachu- to esencja warszawskiego budynku Nimbus przy. Al. Jerozolimskich, który zaprojektowało studio Bose International Planning and Architecture w Warszawie, a którego inwestorem jest Immofinanz Group.

REKLAMA

Nimbus to biurowiec z ponad 19 tys. mkw. powierzchni pod wynajem. Łączne koszty tej inwestycji wycenia się na około 35 mln euro.

- Przy tworzeniu wszystkich naszych projektów zwracamy szczególną uwagę na otoczenie, w którym dany budynek ma powstać. W przypadku biurowca Nimbus mamy do czynienia z kontekstem miejskim, co oznacza: wiele budynków biurowych, prawie żadnych terenów zielonych i kilka drzew. Naszym zamiarem było stworzenie ciepłego kontrastu. Przede wszystkim, "zielony" aspekt był dla nas ważny. Dlatego zdecydowaliśmy się na projekt, którego transparentne szklane elementy oraz tarasy zapewnią odpowiednią ilość naturalnego światła i dobrą atmosferę pracy - dodaje Marek Tryzybowicz, architekt Bose International Planning and Architecture.

Bose International Planning and Architecture jest wszechstronną firma architektoniczną, której projekty znane są nie tylko w Polsce, ale także w takich krajach jak Czechy, Chiny, Indie, Turcja, czy Rosja, ale także Syria i Egipt. W Polsce firma projektowała m.in. Bonarka City Center, czy Silesia City Center i Korona Kielce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie