REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kordegarda z wystawą plenerową o Polskim Wydawnictwie Muzycznym

  • Autor: PAP
  • 11 sie 2021 11:11
Kordegarda z wystawą plenerową o Polskim Wydawnictwie Muzycznym
rzed Kordegardą - Galerią Narodowego Centrum Kultury (NCK) w Warszawie otwarto wystawę plenerową towarzyszącą jubileuszowi 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, fot. shutterstock

Przed Kordegardą - Galerią Narodowego Centrum Kultury (NCK) w Warszawie otwarto wystawę plenerową towarzyszącą jubileuszowi 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Ekspozycja czynna będzie do 30 sierpnia.

REKLAMA

"Ekspozycja przedstawia wizualnie złożony proces wydawniczy, od momentu w którym twórcy przekazują swoje kompozycje do opracowania, przez wszystkie etapy redakcji, korekt, składu, projektowania graficznego, weryfikacji prawnych i finansowych, po produkcję drukarską i cyfrową oraz dystrybucję gotowych publikacji" - napisano o wystawie na stronie NCK.

Przypomniano, że Polskie Wydawnictwo Muzyczne (PWM) wydało ponad 132 tys. publikacji, w tym książki, czasopisma, i periodyki naukowe, płyty, audiobooki i publikacje nutowe dla wszystkich grup wiekowych.

"Wystawa przybliża proces wydawniczy, ale opowiada też o innych obszarach działalności oficyny" - czytamy na stronie NCK.

Jak wyjaśniono, "PWM prowadzi również szerokorozumianą działalnością edukacyjną, promocyjną i popularyzatorską, zajmuje się kultywowaniem najlepszych polskich i światowych tradycji muzycznych, a także aktywnie przyczynia się do ochrony materialnego i niematerialnego muzycznego dziedzictwa Polski".

Wystawa czynna będzie przed Kordegardą - Galerią NCK w Warszawie do 30 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie