×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Koszalin chce zmian w mieście. Aż 77 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego

  • Autor: PAP
  • 20 kwi 2022 10:36
fot. shutterstock

Zakończył się nabór projektów do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Zgłoszono ich łącznie 77, w tym 23 ogólnomiejskie i 54 osiedlowe – poinformował w środę magistrat. Miasto na realizację zwycięskich pomysłów przeznaczyło najwyższą dotąd kwotę 3,630 mln zł.

REKLAMA

Projekty do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 (KBO 2023) można było zgłaszać od 1 marca do 15 kwietnia. W środę magistrat poinformował, że złożono ich łącznie 77, w tym 23 ogólnomiejskie i 54 osiedlowe.

"Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Koszalina, że znaleźli chęć i czas, aby przygotować ciekawe propozycje i pomysły, jak zmienić nasze miasto. To dla mnie niezwykle istotne, że mamy wielu zaangażowanych mieszkańców, którzy dbają o przyszłość Koszalina. Bardzo za to dziękuję" - podkreślił cytowany w komunikacie prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Pula finansowa na projekty ogólnomiejskie wynosi 1,3 mln zł i po 130 tys. zł na każde z 17 osiedli. Ponadto 120 tys. zł przeznaczone jest na promocję i organizację KBO 2023. Miasto na jego realizację wyda łącznie 3, 630 mln zł, najwięcej z dotychczasowych edycji.

Jak podał magistrat, mieszkańcy każdego z osiedli złożyli przynajmniej jeden projekt. Najwięcej, bo dziewięć, zgłoszono z osiedla Tysiąclecia.

Ocena złożonych projektów z uwzględnieniem procedury odwoławczej potrwa do 15 września.

Głosować na zgłoszone projekty można będzie od 1 do 23 października. Ogłoszenie wyników planowane jest do 31 października.

Dla Koszalina (woj. zachodniopomorskie) to 10. edycja budżetu obywatelskiego. W ubiegłorocznej do wydania były 3,420 mln zł, w tym 1,3 mln zł na projekty ogólnomiejskie i po 120 tys. zł na każde z 17 osiedli. Spośród ogólnomiejskich pomysłów wybrano do realizacji dwa z najwyższą liczbą uzyskanych głosów - projekt budowy tężni solankowych u podnóży Góry Chełmskiej i przy Bulwarach Młyńskich oraz dotyczący modernizacji Wodnej Doliny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie