REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Krajobraz Śródmieścia stolicy jeszcze bardziej biurowy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 paź 2017 14:39
Krajobraz Śródmieścia stolicy jeszcze bardziej biurowy
Fot. materiały prasowe
Krajobraz Śródmieścia stolicy jeszcze bardziej biurowy
Krajobraz Śródmieścia stolicy jeszcze bardziej biurowy

W maju br. rozpoczęła się rozbiórka dziesięciopiętrowego budynku przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. W miejscu starego budynku powstanie nowoczesny wysokościowy biurowiec o standardzie klasy A spod kreski Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektonicznej, który uświetni panoramę Warszawy, a przyszłym najemcom dostarczy ok. 40 tys. mkw. powierzchni najmu.

REKLAMA

Rozpoczęły się kluczowe wyburzenia budynku przy ul. Świętokrzyskiej 36, które przyciągają uwagę i zainteresowanie wielu Warszawiaków. Z powierzchni ziemi znika budynek, który przez ponad 50 lat wpisany był w architektoniczny krajobraz Śródmieścia stolicy. Prace rozbiórkowe prowadzone są przez konsorcjum Tree. Zgodnie z harmonogramem rozbiórka potrwa do końca roku. Prowadzone obecnie wyburzenia poprzedzone były odcięciem obiektu od sieci gazowej, wodnej, kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej i energetycznej. Następnie, po ogrodzeniu terenu, oczyszczono budynek z instalacji, okładzin i stolarki. Wyburzono także nadbudówkę, znajdującą się nad garażem podziemnym, który również został zburzony.

W miejscu rozbieranego budynku z lat 60-tych, w ścisłym centrum Warszawy, tuż przy Rondzie ONZ, powstanie nowoczesny wieżowiec. Flagowa inwestycja Grupy Kapitałowej PHN przy ul. Świętokrzyskiej 36 będzie jedną z pierwszych w Warszawie z bezpośrednim dostępem do metra - stacji Rondo ONZ. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe budynku, nowoczesne i eleganckie wnętrza oraz bogata infrastruktura stworzą wyjątkowe miejsce i komfortowe środowisko pracy. Projekt oraz koncepcję architektoniczną dla projektu przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektoniczna. Prace budowlane nowego kompleksu rozpoczną się po zakończeniu rozbiórki i uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie