REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kraków na święta w stylu... art déco

  • Autor: UM Kraków
  • 14 lis 2016 15:22
Kraków na święta w stylu... art déco
fot. UM Kraków / materiały prasowe

Zygzakowate, ostro nacinane jodełki przeobrażające się w ciągi trójkątów, rombów i trapezów oraz kryształowe struktury – m.in. takie motywy ornamentalne pojawią się na tegorocznych dekoracjach świątecznych, które już wkrótce przyozdobią Kraków. Wszystkie ornamenty będą nawiązywały do wzorów wywodzących się z oryginalnego stylu polskiego art déco.

REKLAMA

Motywy ornamentalne w stylu art déco pojawią się zarówno w formie ozdób trzech choinek na Rynku Głównym, Placu Wszystkich Świętych i Placu Centralnym, ale również w formie przestrzennej – dużych trzymetrowych baniek - informuje oficjalny portal miejski Krakowa.

Dekoracja świąteczna, nawiązująca do sztuki ludowej i twórczości artystów związanych z „Warsztatami Krakowskimi” (stowarzyszenia artystów i rzemieślników działających na początku XX wieku przy Muzeum Techniczno-Przemysłowym w Krakowie), będzie widoczna również na słupach oświetleniowych, drzewach i girlandach nad ulicami. Specjalna świąteczna animacja będzie wyświetlana na fasadzie Wieży Ratuszowej oraz na Rondzie Mogilskim. Iluminacja zostanie również zamontowana na najważniejszych krakowskich mostach i estakadach.

W uzupełnieniu dekoracji w przestrzeni miejskiej pojawią się szopki Krakowskie. Będzie można je zobaczyć w pięciu lokalizacjach: na Placu Szczepańskim i Placu Marii Magdaleny, na Plantach Krakowskich przy Barbakanie i przy Filharmonii Krakowskiej oraz przy ul. Powiśle 11. W ten sposób tegoroczna dekoracja połączy motywy świąteczne, krakowskie i regionalne - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie