REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kraków przymierza się do zmiany studium zagospodarowania przestrzennego

  • Autor: krakow.pl
  • 24 sty 2018 10:44
Kraków przymierza się do zmiany studium zagospodarowania przestrzennego
Fot. pixabay

Radni Krakowa zdecydują czy należy przystąpić do sporządzenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego. Projekt uchwały w tej sprawie trafi już w środę, 24 stycznia, na obrady Rady Miasta.

REKLAMA

Trudno nie zauważyć, że od uchwalenia – w 2014 roku – zmiany studium, stolica Małopolski intensywnie się rozwija. Kraków stoi więc przed szansą wzmocnienia swojej pozycji w konkurencji z innymi miastami Polski i Europy.

Kraków to nie tylko największy w kraju regionalny ośrodek usług biznesowych czy największe – po Warszawie – miasto akademickie, ale także miejsce, które cechuje bardzo dobra koniunktura na rynku mieszkań. Ponadto Kraków aspiruje do roli jednego z dwóch najważniejszych miast Polski, w którym realizowana będzie idea smart-city.

Zdaniem władz miasta studium powinno w szerszym zakresie uwzględniać metropolitalny kontekst i wyznaczać nowe kierunki rozwoju, w ramach których, należycie reprezentowane byłyby wspólne interesy. Równocześnie w nowym studium powinien zostać zagwarantowany podstawowy wymiar polityki przestrzennej miasta, jakim jest poprawa jakości życia mieszkańców i użytkowników miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie