×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kraków rozpoczął przyjmowanie projektów do budżetu obywatelskiego

  • Autor: PAP
  • 21 mar 2022 15:41
Kraków rozpoczął przyjmowanie projektów do budżetu obywatelskiego
Kraków rozpoczął przyjmowanie projektów do budżetu obywatelskiego, fot. shutterstock

Od poniedziałku do 25 kwietnia mieszkańcy Krakowa mogą składać swoje projekty w ramach 9. edycji budżetu obywatelskiego miasta. W tym roku dysponuje on łącznie kwotą 38 mln zł, o 3 mln zł większą niż w roku ubiegłym.

REKLAMA

Budżet obywatelski podzielono na dwie części - 80 procent całej kwoty przeznaczona została na projekty o charakterze dzielnicowym, a pozostałe środki na wnioski ogólnomiejskie. Jak podkreślili organizatorzy, wynika to z tego, że ideą przedsięwzięcia są projekty realizowane jak najbliżej mieszkańców, w odpowiedzi na ich potrzeby.

W tym roku kwota przeznaczona na realizację projektów o charakterze ogólnomiejskim wynosi 7,6 mln zł. Koszt realizacji jednego projektu nie może być niższy niż 25 tys. zł oraz wyższy niż 1,52 mln zł.

W przypadku projektów dzielnicowych minimalna wartość zgłoszonego projektu to 2,5 tys. zł. Najwięcej pieniędzy trafi do dzielnic: Dębniki (2,415 mln zł), Nowa Huta (2,272 mln zł) i Podgórze (2,255 mln zł). W zależności od dzielnicy maksymalne kwoty przeznaczone na jeden projekt będą się różnić.

Zgodnie z harmonogramem etap zbierania wniosków potrwa do 25 kwietnia, a lista projektów poddanych pod głosowanie będzie znana 15 września. Samo głosowanie potrwa od 30 września do 14 października. Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji BO zaplanowano na 7 listopada.

Projekty do budżetu obywatelskiego mogą składać wszyscy mieszkańcy Krakowa - również obcokrajowcy. Podobnie jest z udziałem w głosowaniu.

W ubiegłym roku pod głosowanie zostało poddanych łącznie 596 zadań. Z tej puli zostało wybranych 180 projektów, w tym 167 dzielnicowych oraz 13 ogólnomiejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie