REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kraków wśród najpiękniejszych zimowych miast Europy

  • Autor: www.krakow.pl
  • 11 sty 2023 12:27
Kraków wśród najpiękniejszych zimowych miast Europy
Kraków wśród najpiękniejszych zimowych miast Europy, fot. shutterstock

Prestiżowy amerykański magazyn o architekturze i designie „Architectural Digest” docenił krakowski krajobraz zimą. Miasto znalazło się na drugim miejscu w rankingu dziewięciu europejskich miast, które warto odwiedzić zimą, zaraz za Budapesztem a przed Edynburgiem.

REKLAMA

  • Magazyn Architectural Digest stworzył ranking 9 europejskich miast, które warto odwiedzić zimą.
  • Kraków znalazł się na drugiej pozycji.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła stolica Węgier, Budapeszt. Kraków znalazł się na zaszczytnym drugim miejscu. Trzecie miejsce zajął Edynburg. Na kolejnych znalazły się: Londyn, Lucerna, Madryt, Monachium, Paryż i Praga.

- Nie jest zaskoczeniem, że te europejskie miasta są piękne, ale wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że zimą są jeszcze bardziej oszałamiające – czytamy na łamach „Architectural Digest”.

Zimowy Kraków przyciąga m.in. swoimi kawiarniami i restauracjami. Autorzy zachęcają również do lotu balonem na bulwarze Wołyńskim, który jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale i urządzeniem prezentującym aktualne zanieczyszczenie powietrza. Pobyt w Krakowie urozmaici także spacer uliczkami Kazimierza: „Żydowska dzielnica jest wyjątkowo klimatyczna zwłaszcza w szare lub śnieżne dni”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie