REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kraków zmodernizuje ul. Kocmyrzowskiej w Nowej Hucie

  • Autor: PAP
  • 20 sie 2021 13:43
Kraków zmodernizuje ul. Kocmyrzowskiej w Nowej Hucie
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie wielobranżowej i wielowariantowej koncepcji rozbudowy ostatniego odcinka ul. Kocmyrzowskiej w Nowej Hucie, fot. shutterstock

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie wielobranżowej i wielowariantowej koncepcji rozbudowy ostatniego odcinka ul. Kocmyrzowskiej w Nowej Hucie. Dzięki temu cała wylotówka w kierunku Proszowic będzie zmodernizowana.

REKLAMA

Jak wyjaśnił w piątek rzecznik ZIM Jan Machowski, postępowanie dotyczy odcinka od Bulwarowej do węzła Grębałów. Węzeł ten realizowany jest obecnie na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ramach budowy drogi ekspresowej S7.

"Dzięki tej inwestycji oraz rozbudowie dwóch pozostałych odcinków, za kilka lat cała wylotówka na Proszowice stanie się nowoczesną i bardziej bezpieczną arterią, składającą się z dwóch jedni po dwa pasy w każdą stronę, posiadającą ścieżki dla rowerów i rozwiązania przyjazne dla pieszych" - wskazał przedstawiciel ZIM.

Zadaniem wybranego w przetargu wykonawcy będzie opracowanie wielobranżowej i wielowariantowej koncepcji dla odcinka ul. Kocmyrzowskiej od skrzyżowania z ul. Bulwarową do węzła Grębałów.Ma on także uzyskać decyzję środowiskową dla wybranego wariantu zadania. Oferty w przetargu można składać do 31 sierpnia.

Zgodnie z założeniem, wykonawca będzie miał 21 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy.

Jak wyjaśnił Machowski, dzięki przygotowaniu koncepcji oraz uzyskaniu decyzji środowiskowej, miasto będzie mogło zlecać kolejne prace dotyczące rozbudowy tego odcinka ul. Kocmyrzowskiej - najpierw opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a następnie roboty budowlane.

W tym roku władze Krakowa i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad porozumiały się w sprawie współpracy przy rozbudowie kluczowego fragmentu ul. Kocmyrzowskiej - odcinka od węzła Grębałów do okolic ulicy Bukszpanowej. Zgodnie z treścią porozumienia, równolegle z realizacją wschodniej obwodnicy Krakowa S7 pomiędzy węzłami Igołomska i Widoma, wykonawca tego zadania przygotuje, a następnie zrealizuje rozbudowę ul. Kocmyrzowskiej od węzła Grębałów do ulicy Bukszpanowej wraz z komponentem tramwajowym, czyli modernizacją torowiska i przebudową pętli na Wzgórzach Krzesławickich.

Zakłada się, że decyzja ZRID zostanie wydana do końca 2022 roku tak, by w latach 2023 - 2024 zostały wykonane roboty budowlane. Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel prawie 56,5 mln zł.

Równolegle ZIM współpracuje z Zarządem Dróg Wojewódzkich przy realizacji wylotówki na Proszowice na odcinku od ul. Bukszpanowej do miejscowości Prusy. Niebawem ma zostać ogłoszony wspólny przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji ZRID.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie