REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kraków zyskał nową szkołę. Powstała w systemie design&build

  • Autor: Redakcja PropertyDesign.pl
  • 04 sie 2021 11:37
Kraków zyskał nową szkołę. Powstała w systemie design&build
Szkoła w krakowskiej dzielnicy Swoszowice wybudowana w systemie Design&Build. Fot. UM Kraków

W listopadzie 2018 roku, umowę na budowę szkoły z ramienia miasto podpisało z przedsiębiorstwem budowlanym Dombud SA z Katowic. W lipcu 2019 roku rozpoczęły się roboty budowlane. Oficjalne otarcie szkoły już 1 września 2021.

REKLAMA

Dzielnica X Swoszowice i należące do niej osiedle Kliny, to jedna z najprężniej rozwijających się części Krakowa. Szybki wzrost liczby mieszkańców spowodował, że w tej części miasta nastąpiła konieczność rozbudowy infrastruktury oświatowej. Dlatego w 2017 roku podjęto decyzję o budowie nowego obiektu szkolnego.

 

W ramach inwestycji powstały 24 sale lekcyjne, w tym cztery pracownie: fizyczna, biologiczna, chemiczna i informatyczna. W budynku znalazły się także świetlica, biblioteka z czytelnią, sala gimnastyczna, sala treningowa oraz jadalnia. Ta infrastruktura zapewni komfortowe i bezpieczne warunki nauki dla około 600 uczniów. Na terenie przyszkolnym znalazło się również boisko sportowe, o wymiarach 20 m x 40 m, oraz drogi dojazdowe, parkingi i wiaty rowerowe.

Realizacja inwestycji przebiegała w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Miasto przeznaczyło na to zadanie kwotę ok. 44 mln zł i jest to największa, jak do tej pory, inwestycja oświatowa Krakowa. Budowa była w większości finansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków, natomiast blisko 9 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – COVID 19.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie