×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Krakowianie chcą drzew na Rynku Głównym. Miasto chce debaty

  • Autor: UM Kraków
  • 20 lut 2023 16:07
Krakowianie chcą drzew na Rynku Głównym. Miasto chce debaty
Czy to dobry pomysł, aby drzewa pojawiły się na Rynku Głównym w Krakowie?, fot. Unsplash

"Posadźmy drzewa na Rynku Głównym" to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego w Krakowie. Władze Krakowa uznały, że to wyjątkowe działania w wyjątkowej przestrzeni, dlatego  realizację powinno poprzedzać odpowiednie przygotowanie. Wyszły z inicjatywą otwartej debaty.

REKLAMA

  • "Posadźmy drzewa na Rynku Głównym" to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego w Krakowie.
  • Władze Krakowa uznały, że realizację powinna poprzedzić debata.

"Posadźmy drzewa na Rynku Głównym" to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego w Krakowie.

Chcemy, żeby na Rynek Główny po kilkudziesięciu latach wróciły drzewa. Nasadzenia zapewnią trochę cienia oraz sprawią, że w ciepłe dni plac nie będzie już betonową patelnią, która staje się jednym z najgorętszych miejsc w mieście. Przestrzeń zostanie tak zaaranżowana, aby nie ograniczać przejścia i nadal można było organizować duże wydarzenia. Czas, żeby serce miasta stało się wreszcie zielone - tak wnioskodawcy projektu uzasadniali chęć zazielenienia rynku w Krakowie.

Władze Krakowa uznały, że projekt dotyczy wyjątkowych działań w wyjątkowej przestrzeni, dlatego jego realizację - zdaniem władz miejskich - powinno poprzedzać odpowiednie przygotowanie. Stąd pomysł na otwartą debatę z udziałem ekspertów, którą już 1 marca br. organizuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Otwarta debata z udziałem ekspertek i ekspertów pozwoli przeanalizować to wyzwanie z wielu różnych perspektyw i pomoże w przygotowaniu się do przywrócenia drzew na Rynek Główny - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie