REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Krakowianie zdecydują o lokalizacjach nowych łąk kwietnych

  • Autor: PAP
  • 10 lut 2020 12:04
Krakowianie zdecydują o lokalizacjach nowych łąk kwietnych
Kraków. Fot. mat. pras. Walter Herz

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie czeka na propozycje mieszkańców, gdzie powinny powstać nowe łąki kwietne. Pomysły można zgłaszać do 23 lutego za pośrednictwem mediów społecznościowych, mailowo, telefonicznie lub osobiście.

REKLAMA

"Chcielibyśmy w tym roku wysiać do ok. 10 ha łąk kwietnych. Na początku marca, jeśli pogoda pozwoli, nasi pracownicy rozpoczęliby pierwsze prace przygotowawcze terenu" - powiedziała w poniedziałek Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Nowe miejsca z polnymi kwiatami mogą znajdować się w pasach drogowych i parkach, przy czym pas drogowy powinien mieć przynajmniej kilka metrów szerokości, żeby łąka wyglądała dobrze i spełniała swoją rolę dla środowiska. W różnych dzielnicach Krakowa jest ponad 20 ha łąk kwietnych.

Przyjemska-Grzesik zapowiedziała również, że w pierwszym dniu wiosny powinna rozpocząć się akcja rozdawania mieszkańcom nasion łąk kwietnych - do wysiewania na balkonach. Celem akcji będzie m.in. poprawa bioróżnorodności; rośliny posłużą pszczołom i innym owadom - zapylaczom.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie