REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Krakowscy uczniowie stworzyli wyjątkowy mural na znak protestu wobec aktom wandalizmu

  • Autor: PAP
  • 28 wrz 2021 16:39
Krakowscy uczniowie stworzyli wyjątkowy mural na znak protestu wobec aktom wandalizmu
Krakowscy uczniowie stworzyli wyjątkowy mural na znak protestu wobec aktom wandalizmu, fot. shutterstock

Biało-czerwoną flagę, długą na 120 metrów, namalowali we wtorek uczniowie na murach swojej szkoły na os. Oświecenia w Krakowie. Wzięli w ten sposób udział w akcji Pogromców Bazgrołów, która ma ograniczyć niszczenie elewacji.

REKLAMA

Do pracy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 przystąpili w roboczych fartuchach koloru pomarańczowego. Sprzeciwiają się oni nielegalnym graffiti i chcą, aby ich szkoła była nie tylko przyjaznym miejscem, ale też, by ładnie prezentowała się na zewnątrz. Pracę młodzieży ułatwiła słoneczna pogoda vi pomoc przedstawicieli straży miejskiej i policji.

"Szkoła była nękana przez +obszczymurków ze szpryjami+, którzy paskudzili elewacje. Straż miejska, policja i młodzież malują największą flagę w Krakowie. Mam nadzieję, że uszanują to ci, którzy są barbarzyńcami na polskich osiedlach i nie będą już bazgrać po szkole" - mówił przed rozpoczęciem malowania szef grupy Pogromcy Bazgrołów Waldemar Domański.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy krakowskiej straży miejskiej Marek Anioł, w Krakowie tylko od początku 2021 r. dzięki działaniom strażników miejskich doprowadzono do usunięcia 546 napisów i malunków spośród 781 ujawnionych przypadków zniszczenia mienia.

Dewastację należy zgłaszać dyżurnym straży miejskiej pod bezpłatny numer alarmowy 986 albo też za pośrednictwem strony internetowej bazgroly.krakow.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie