REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Krakowska Noc Teatrów - z soboty na niedzielę

  • Autor: propertydesign.pl
  • 11 cze 2022 10:13
Krakowska Noc Teatrów - z soboty na niedzielę
W Krakowie odbędzie się Noc Teatrów. Fot. Shutterstock

Klasyczne teatry, ale i teatry ciała, ruchu, tańca, teatry plenerowe i uliczne, kabarety, teatry muzyczne przygotowały oferty na 15. Noc Teatrów w Krakowie, która odbędzie się z soboty na niedzielę. W kulturalnej stolicy Polski spektakle cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

REKLAMA

  • W nocy z soboty na niedzielę w Krakowie odbędzie się noc teatrów.
  • Na nadchodzącą 15. Noc Teatrów w Krakowie ofertę przygotowało 11 teatrów instytucjonalnych oraz kilkadziesiąt innych teatrów i grup.
  • Łącznie publiczność będzie miała do wyboru 62 przedstawienia, w tym dziewięć przedstawień plenerowych.

Dyrektor Wydziału Kultury urzędu miasta Katarzyna Olesiak zapraszając do udziału w nocy zwróciła uwagę, że propozycje przygotowały nie tylko klasyczne teatry, ale i teatry ciała, ruchu, tańca, teatry plenerowe i uliczne, kabarety, teatry muzyczne. "Olbrzymie zainteresowanie spektaklami świadczy o tym, że formy organizacyjne teatrów nie mają żadnego znaczenia dla widzów (...), a krakowskie teatry należą do najlepszych w Polsce" - powiedziała dyrektor.

Przedstawiciele instytucji, biorących udział w Nocy Teatrów, poinformowali, że na widzów czekają najciekawsze lub najnowsze spektakle. I tak np. Stary Teatr zaprezentuje "Marzenia polskie/Les reves polonais" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego, Teatr Bagatela - "Henryka Sienkiewicza. Greatest Hits" w reż. Krzysztofa Materny, Teatr im. Juliusza Słowackiego - "Ludwiczka" w reż. Daniela Malchara. Teatr Ludowy na Dużej Scenie pokaże "Boską" w reż. Roberta Talarczyka, a na Scenie Pod Ratuszem "Wstyd" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej. Teatr Łaźnia Nowa wystawi spektakl "Tajemniczy Ogród" w reż. Tomasza Fryzła. Groteska, z myślą o dzieciach, "Kota w butach" w reż. Roberta Jarosza. Scena Teatr STU planuje m.in. upamiętnić Jerzego Trelę specjalną projekcją spektaklu "Wielkie monologi" w reż. Krzysztofa Jasińskiego - w nagraniach zobaczyć będzie można Jerzego Trelę, rozbrzmią utwory opracowane przez Zbigniewa Preisnera.

Zaś na największej scenie plenerowej - Rynku Głównym - zagoszczą: Krakowski Teatr Uliczny ze spektaklem "Kamienny", Scena Kalejdoskop z przedstawieniem "Smolarze" oraz Teatr Nikoli z "Księżycową drogą". Późnym wieczorem scena rozbłyśnie przedstawieniem ogniowym "Oddech Orientu" w wykonaniu Teatru Ognia Mandragora.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Na większość obowiązują odebrane wcześniej wejściówki. W Krakowie aktywnie działa co najmniej 65 teatrów. 11 z nich to teatry publiczne z 24 scenami. Pozostałe to teatry prowadzone m.in. przez organizacje pozarządowe, uczelnie, agencje artystyczne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie