REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Krakowski deweloper sadzi drzewa

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lis 2021 15:38
Krakowski deweloper sadzi drzewa
Krakowski Deweloper, Activ Investment do grudnia 2022 r. wesprze nasadzenie co najmniej 2650 drzew. fot. Shutterstock

Krakowski Deweloper, Activ Investment do grudnia 2022 r. wesprze nasadzenie co najmniej 2650 drzew. To efekt nawiązania współpracy z organizacją One Tree Planted.

REKLAMA

  • Activ Investment, jako partner działającej globalnie, pozarządowej organizacji One Tree Planted, w 2022 r. wesprze nasadzenie co najmniej 2650 drzew na terenach pozbawionych równowagi biologicznej wskutek działalności człowieka.
  • Za każde oddane do użytku mieszkanie w naszych inwestycjach w Katowicach i Krakowie, deweloper sfinansuje nasadzenie pięciu drzew. 
  • Niezależnie od wsparcia reforestacji we współpracy z One Tree Planted, w każdej z realizacji deweloper zadba także o bioróżnorodność w ramach zagospodarowania terenu.

– Jako deweloper, na co dzień tworzymy przestrzeń życiową dla naszych klientów. Dołączając do grona partnerów renomowanej, globalnej organizacji One Tree Planted, chcemy zadbać także o dom, jakim dla wszystkich gatunków jest nasza planeta. Za każde oddane do użytku mieszkanie w naszych inwestycjach w Katowicach i Krakowie, sfinansujemy nasadzenie pięciu drzew. Szacujemy, że łącznie będzie to co najmniej 2650 drzew do grudnia 2022 r.– mówi Monika Kudełko, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji Marketingowej.

Firma Activ Investment rozpoczęła współpracę z One Tree Planted w październiku br. z zamiarem wieloletniego zaangażowania, w powiązaniu ze swoją aktywnością budowlaną. Precyzyjny plan w tym zakresie obejmuje na razie przyszły rok. Inwestycje, jakie firma Activ Investment zrealizuje w 2022 roku zlokalizowane są w Katowicach i w Krakowie. W ramach tych projektów zostanie oddanych w 2022 r. ok. 530 mieszkań.

Niezależnie od wsparcia reforestacji we współpracy z One Tree Planted, w każdej z realizacji deweloper zadba także o bioróżnorodność w ramach zagospodarowania terenu. 

– Partnerstwo z One Tree Planted pozwala przyjąć globalną perspektywę i kierować wysiłki tam, gdzie są ona najbardziej potrzebne. Nasze inwestycje dają nam z kolei szansę przyczynić się do poprawy środowiska miejskiego. Na przykład w sąsiedztwie powstającego osiedla Nova Mikołowska, w centrum Katowic zasadzimy 42 duże drzewa i około 5500 krzewów – w większości na zaplanowanych nowych, ogólnodostępnych skwerach – dodaje Monika Kudełko.

One Tree Planted to organizacja non-profit, której misją jest dbałość o środowisko poprzez sadzenie drzew. Realizowane projekty obejmują cały świat, prowadzone są we współpracy z doświadczonymi ekspertami i angażują lokalne społeczności. Ponowne zalesianie pomaga odbudować lasy po pożarach i powodziach, jak również zapewnia miejsca pracy, mające wpływ na społeczeństwo i przywraca bioróżnorodność. Wśród firm, które są partnerami One Tree Planted wymienić można takie marki jak: Adidas, DHL, Facebook, Ford, HP, Loreal, Reebok, Tetra Pak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie