Krakowski Podium Park już z generalnym wykonawcąPropertydesign.pl - 27-09-2017 10:08


Krakowski deweloper Podium Investment wybrał spółkę Re-Bau na generalnego wykonawcę stanu wykończeniowego budynku A, powstającego w ramach kompleksu biurowego Podium Park. Za projekt koncepcyjny i budowlany odpowiedzialna jest pracownia PRC Architekci, a za projekt wykonawczy URBA Architects.

- Budowa budynku A w ramach kompleksu Podium Park postępuje bardzo sprawnie. Niedawno wykonany został stan surowy otwarty i świętowaliśmy zawieszenie wiechy na budynku. Firma Re-Bau przejęła już plac budowy i jako generalny wykonawca odpowiada za ukończenie budynku – powiedział Wojciech Dobrzański, prezes zarządu Podium Investment.

Podium Park powstaje w Krakowie przy zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego. Inwestycja realizowana jest w jednej z najlepiej rozwijających się dzielnic Krakowa, gdzie zapewniony jest bezpośredni, bardzo dobry dostęp do środków komunikacji miejskiej.

W ramach kompleksu powstaną nowoczesne rozwiązania z zakresu ekologii i technologii takie jak: wypożyczalnia elektrycznych samochodów, skuterów i rowerów, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, a także liczne udogodnienia dla rowerzystów. Ponadto, w biurowcu zaplanowano udogodnienia wspierające komfort pracy przyszłych pracowników, mi.n: ograniczony poziom hałasu do 40 dB i nowoczesny system klimatyzacji, dzięki któremu w budynku będzie do 50 proc. więcej powietrza niż przewidują polskie normy.

W Podium Park powstaną również tereny zielone o łącznej powierzchni 5 tys. mkw., w tym dwa zielone dziedzińce, a także wyjątkowa strefa Urban farming i dwa dwukondygnacyjne łączniki ze strefą zieloną na tarasach o powierzchni 725 mkw. każdy.

Inwestycja uzyskała prestiżowy certyfikat BREEAM INTERIM na poziomie Outstanding. - Parametry techniczne inwestycji wyróżniają Projekt Podium Park na rynku krajowym. Aspiracje dewelopera na etapie „Post Construction” w certyfikacji sięgają wymiaru europejskiego – powiedział Sławomir Gądek, Project Manager.

Deweloperem inwestycji jest Podium Investment. Planowany termin ukończenia pierwszego z trzech budynków to czerwiec 2018 r.