Królewska komnata w dawnej stolicy? Tak, w hotelu Ibis Styles GnieznoPropertydesign.pl - 09-06-2016 15:25


Ibis Styles Gniezno Stare Miasto został oddany do użytku 2 czerwca br. Inspiracją dla projektantów z Tremend podczas aranżacji hotelowych wnętrz była bogata historia miasta, dlatego też motywem przewodnim są początki polskiej monarchii.

W Polsce istnieją cztery obiekty sygnowane marką ibis Styles - w Bielsku Białej, Wrocławiu, Wałbrzychu i Białymstoku, wszystkie działają w Grupie Hotelowej Orbis. Sieć  hoteli ibis Styles w Polsce dynamicznie się rozwija, w czerwcu br. został otwarty obiekt w Gnieźnie, w planach kolejne otwarcia.

W Gnieźnie, mieście o ponadtysiącletniej historii, które odegrało wyjątkową rolę w dziejach Polski, zostanie otwarty ibis Styles Gniezno Stare Miasto. Hotel zlokalizowany jest w samym centrum (przy skrzyżowaniu ulic Bolesława Chrobrego  i Jana III Sobieskiego) nieopodal historycznych miejsc związanych m.in.  z koronowaniem pierwszego polskiego króla czy zjazdem gnieźnieńskim. Historia tych terenów była główną inspiracją podczas projektowania hotelowych wnętrz.

Ibis Styles Gniezno Stare Miasto tętni energią i kolorami zaczerpniętymi  z królewskich uczt i turniejów rycerskich. Na ścianach króluje purpura, kolor władców, a nad recepcją wisi oryginalna lampa w kształcie gniazda, nawiązująca do nazwy miasta, która według legendy oznacza właśnie gniazdo. Królewski przepych zastąpiony został nowoczesnym wzornictwem połączonym z historycznymi detalami. Fotele przypominają tron, naścienne murale inspirowane są dawnymi rycinami, a elementy szachowe i karciane nadają wnętrzom lekkości  i przekornego charakteru.

Projekt aranżacji wnętrz został wykonany przez Tremend, zaś projekt budowlany przebudowy pomieszczeń piwnicznych  i parteru wykonała firma H2 Architekci z Poznania.