REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kto wybuduje nową siedzibę Domu Dziecka na Wildzie?

  • Autor: www.poznan.pl
  • 30 lip 2018 15:28
Kto wybuduje nową siedzibę Domu Dziecka na Wildzie?
fot. www.poznan.pl

Do 14 sierpnia mogą zgłaszać swoje oferty firmy, które chcą wybudować nowe siedziby placówek opiekuńczo-wychowawczych przy ul. Pamiątkowej na Wildzie w Poznaniu. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła waśnie przetarg, który wyłoni wykonawcę dwóch bliźniaczych budynków, do których wprowadzą się wychowankowie Domu Dziecka nr 2 oraz trzeciego, przeznaczonego dla jego administracji.

REKLAMA

Wybrany w przetargu wykonawca budynków, zlokalizowanych na terenie pomiędzy ul. Pamiątkową, ul. Filarecką a ul. Traugutta, na ich wybudowanie i zagospodarowanie terenu będzie miał maksymalnie rok od dnia podpisania umowy. Na zakończenie realizacji przedmiotu umowy zamawiający daje wybranemu oferentowi maksymalnie 425 dni od momentu zawarcia umowy.

Inwestycja to kolejny etap standaryzacji poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli doprowadzenia do spełniania przez nie warunków określonych w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku. Zgodnie z jej zapisami w placówce opiekuńczo-wychowawczej można umieścić, w tym samym czasie, łącznie nie więcej niż 14 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej. Na spełnienie tych warunków ustawodawca dał podmiotom prowadzącym tego typu placówki czas do 1 stycznia 2021 roku.

W każdym z dwóch zaprojektowanych bliźniaczych budynków o powierzchni użytkowej liczącej ok. 400 metrów kwadratowych, znajdą się nie tylko pokoje jedno- i dwuosobowe dla wychowanków, lecz również sala do wypoczynku,  pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsca do cichej nauki, kuchnia z jadalnią, pokój wychowawców  oraz pralnia z suszarnią. Budynki mają być przygotowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie