×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto wykorzysta potencjał neogotyckiego pałacu w Rozbitku?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 gru 2021 14:09
Kto wykorzysta potencjał neogotyckiego pałacu w Rozbitku?
Kto wykorzysta potencjał neogotyckiego pałacu w Rozbitku?, fot. mat. pras.
Kto wykorzysta potencjał neogotyckiego pałacu w Rozbitku?

Urzekający neogotycki pałac w Rozbitku niedaleko Poznania został wystawiony na sprzedaż. Czterokondygnacyjny obiekt, wyremontowany z dbałością o detale i funkcjonalność pomieszczeń, jest doskonałym miejscem do prowadzenia działalności hotelowej, gastronomicznej, kulturalnej i eventowej.

REKLAMA

Dziewiętnastowieczny zespół pałacowo-parkowy Chateau Oasis o powierzchni 33 ha położony jest we wsi Rozbitek w gminie Kwilicz – około 60 km od Poznania. Jego właścicielem jest Jan A.P. Kaczmarek – wybitny polski kompozytor, laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”. Po wielu latach dewastacji zabytkowy obiekt, wzniesiony w połowie XIX wieku dla Georga von Reiche, został gruntownie wyremontowany, dzięki czemu na nowo zachwyca wyjątkową koncepcją architektoniczną i bogactwem dekoracji. Na terenie pałacu działa Instytut Rozbitek, będący międzynarodowym ośrodkiem spotkań oraz pracy twórczej artystów.

– Pałac w Rozbitku jest dziś ważnym miejscem na kulturalnej mapie Wielkopolski. W ostatnich latach odbyło się tu wiele wydarzeń artystycznych – m.in. spektakli teatralnych i koncertów w ramach festiwalu Transatlantyk. Wyremontowany z wyjątkową dbałością o detale pałac i park pełen starych drzew to doskonałe miejsce także na realizację planów filmowych, wesel, przyjęć i eventów firmowych. Obiekt jest w bardzo dobrym stanie, co umożliwi nowemu właścicielowi szybkie rozpoczęcie działalności gospodarczej – przekonuje Małgorzata Rożek, reprezentująca sprzedającego obiekt.

Odnowiony pałac ma cztery kondygnacje o łącznej powierzchni około 2 tys. m kw. Jego najbardziej reprezentacyjną częścią jest parter wraz z efektowną, otwartą na park salą balową i tarasem. Na piętrze znajdują się pokoje gościnne z łazienkami, biblioteka z balkonem oraz spektakularne, wielofunkcyjne poddasze. Piwnica została dostosowana do potrzeb planowanej restauracji wraz z pełnym zapleczem kuchennym. Budynek jest wyposażony w dwie windy – osobową i towarową, posiada też profesjonalną instalację informatyczną.

Zabudowania otoczone są malowniczym XIX-wiecznym parkiem z największą w Wielkopolsce aleją platanową. Przed pałacem znajduje się staw z wyspą, którą zamieszkuje dzikie ptactwo. W neoromantycznym parku można podziwiać kolekcje kilkusetletnich drzew, które zachwycają o każdej porze roku. Do posiadłości należą także m.in. budynki stajni z wozownią, gorzelnia, źrebięciarnia, domek stróża oraz dwa duże budynki magazynowe. Cały teren jest ogrodzony i strzeżony.

Dodatkowe informacje są dostępne są pod adresem mailowym: malgorzata.rozek@multico.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!