×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto wyremontuje amfiteatr w Wiśle? Wykonawca zrezygnował

  • Autor: PAP
  • 19 sie 2022 14:38
Kto wyremontuje amfiteatr w Wiśle? Wykonawca zrezygnował
Kurort był zmuszony ogłosić nowy przetarg, po tym jak poprzednio wybrany wykonawca zrezygnował. fot. Shutterstock

Wykonawca rozbudowy zaplecza amfiteatru w Wiśle zrezygnował, pomimo, że miasto było gotowe dołożyć pieniędzy do początkowej kwoty zapłaty. Już ogłoszono nowy przetarg.

REKLAMA

  • Nie doszło do podpisania umowy z wybraną w przetargu firmą, która miała się podjąć rozbudowy zaplecza amfiteatru w Wiśle. Przedsiębiorstwo się wycofało.
  • Po zakończeniu prac modernizacyjnych obiekt ma móc funkcjonować cały rok.
  • Beskidzki kurort ogłosił już następny przetarg. Oferty można składać do 29 sierpnia

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok przypomniał, że oferta firmy z Knurowa była jedyną, jaka wpłynęła na przetarg. Wykonawca zażądał 8,38 mln zł, czyli znacznie więcej niż samorząd zamierzał wydać. Miasto dysponowało 5 mln zł. Zdecydowano się jednak dołożyć pieniędzy i przyjęto ofertę. Wykonawca pomimo tego wycofał się.

Tomasz Bujok dodał, że miasto ogłosiło już kolejny przetarg. Oferty można składać do 29 sierpnia. Firma, z którą podpisana zostanie umowa, będzie miała czas na wywiązanie się z niej do końca czerwca przyszłego roku.

Zaplecze amfiteatru potrzebuje remontu

Wiślański amfiteatr jest areną głównych wydarzeń kulturalnych i społecznych w mieście. Burmistrz powiedział, że stan techniczny zaplecza jest zły. Rozbudowa obejmie modernizację istniejących pomieszczeń i podniesienie obiektu o jedną kondygnację.

Nowe pomieszczenia na piętrze wykorzystywane będą do organizacji mniejszych wydarzeń. Znajdą się tam m.in. sala wielofunkcyjna, mieszcząca ok. 130 osób, a także dwie przestrzenie wystawowo-warsztatowe. Po rozbudowie siedzibę znajdzie tam Wiślańskie Centrum Kultury.

Tomasz Bujok dodał, że po zakończeniu prac obiekt będzie mógłby funkcjonować cały rok, a nie tylko przez kilka letnich miesięcy, jak obecnie.

Remont nie obejmuje sceny z widownią.

Wisła jest jednym z najbardziej znanych kurortów w Beskidach. Mieszka w niej ok. 10 tys. osób. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie