REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto wyremontuje kamienicę przy Piotrkowskiej 118? Trwa licytacja

  • Autor: Łódź.pl
  • 10 sty 2022 12:07
Kto wyremontuje kamienicę przy Piotrkowskiej 118? Trwa licytacja
Zakończyła się pierwsza część przetargu na wybór wykonawcy remontu zabytkowej kamienicy i budowy pasażu do fabryk przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Trwa licytacja, która ma wyłonić najtańszą ofertę. wiz. Łódź.pl, www.lodz.pl

Zakończyła się pierwsza część przetargu na wybór wykonawcy remontu zabytkowej kamienicy i budowy pasażu do fabryk przy ul. Sienkiewicza w Łodzi, informuje Łódź.pl. Trwa licytacja, która ma wyłonić najtańszą ofertę.

REKLAMA

Podczas aukcji cena jest zwykle podbijana. W przypadku przetargu na remont kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 118 firmy cenę będą zbijały, a wygra najtańsza, przeczytamy na Łódź.pl.

– Najtańsza oferta jest dość wysoka, to 25 milionów złotych. Ale przed nami czwartkowa aukcja, w której cena z każdym przebiciem będzie obniżana. Liczymy, że zatrzyma się w miejscu bliższym naszego budżetu na inwestycję przy ul. Piotrkowskiej 118 – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Co powstanie po remoncie?

W kamienicy powstaną mieszkania komunalne, lokale użytkowe, gastronomiczne, pracownie artystyczne i Fundacja Centrum Praw Kobiet. Budynki zostaną gruntownie wyremontowane od piwnic po dachy. Ekipa remontowa wzmocni stropy oraz fundamenty, odrestauruje stolarkę i klatki schodowe, a także położy wszystkie instalacje.  Częścią inwestycji będzie przebudowa podwórza, które zamieni się w zielony pasaż.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie