×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto wyremontuje pasaż Schillera w Łodzi?

  • Autor: UM Łódź
  • 11 kwi 2022 15:15
Kto wyremontuje pasaż Schillera w Łodzi?
W poniedziałek 11 kwietnia odbyła się internetowa aukcja, mająca na celu wyłonienie wykonawcy prac remontowych w pasażu Schillera w Łodzi, fot. UMŁ

W poniedziałek 11 kwietnia odbyła się internetowa aukcja, mająca na celu wyłonienie wykonawcy prac remontowych w pasażu Schillera w Łodzi. Wzięły w niej udział dwie firmy.

REKLAMA

Internetową aukcję wygrała firma JAGEZ, która zaproponowała wyremontowanie pasażu Schillera za 17,5 mln zł. Kwota zagwarantowana na ten cel przez miasto to 7,7 mln złotych. Przed inwestorem weryfikacja złożonych dokumentów oraz podjęcie decyzji o ewentualnym zwiększeniu wartości inwestycji. Planowany start prac przy odnowie pasażu Schillera to koniec wakacji.

Pasaż Schillera będzie zielony

W pasażu pojawi się ponad 50 nowych drzew m.in. klony oraz grusze drobnoowocowe. Uzupełnieniem zieleni wysokiej będą krzewy, rośliny i trawy ozdobne rozmieszczone w rabatach i ozdobnych donicach (niskie sosny i cisy). Będą odporne na zanieczyszczenia powietrza i trudne warunki pogodowe, posadzone z podziałem na miejsca słoneczne i zacienione.

Główna oś pasażu zostanie podkreślona nasadzeniami kwitnącymi na biało. Liście niektórych z nich, głównie zimozielonych, zabarwią się jesienią na kolor brunatno-czerwony, dając kolorową szatę roślinom. Dzięki temu rabaty będą atrakcyjne przez cały okres wegetacyjny.

Rośliny, które pojawią się w rabatach, to m. in. cebulica syberyjska, śnieżyczka przebiśnieg, zawilec mieszańcowy, ciemiernik orientalny, barwinek pospolity, jeżówka purpurowa, rozplenica japońska.

Jak zmieni się pasaż Schillera?

W ramach przebudowy pasażu powstanie nowa nawierzchnia, fontanna wraz z komorą techniczną i instalacjami zasilającymi, która znajdzie się bliżej Piotrkowskiej. Powstanie też nowe oświetlenie. 

Bezpieczeństwo na pasażu zostanie zapewnione dzięki zamontowaniu kamer i podłączeniu ich do systemu monitoringu miejskiego. W ramach inwestycji parking przed Domem Technika będzie zlikwidowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie