×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje domy komunalne w Sopocie?

  • Autor: www.sopot.pl
  • 19 paź 2022 11:52
Kto zaprojektuje domy komunalne w Sopocie?
Sopot szuka projektanta kolejnych domów komunalnych, fot. www.sopot.pl

Gmina Miasta Sopotu ogłosiła postępowanie na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej wielorodzinnych budynków mieszkalnych położonych przy ul. Smolnej w Sopocie. W ramach inwestycji zostaną tam wybudowane 94 mieszkania.

REKLAMA

Dokumentacja sporządzona będzie na podstawie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dostarczonej przez zamawiającego. Koncepcja ta zakłada wybudowanie 94 mieszkań w kameralnym osiedlu składającym się z 6 niewysokich budynków. Wykonawca będzie miał 250 dni na wykonanie dokumentacji projektowej.

Harmonogram inwestycji przy ul. Smolnej zakłada, że budynki zostaną oddane do użytkowania pod koniec 2025 roku. Projekt jest częścią szerszych planów inwestycyjnych związanych z budową mieszkań komunalnych przez Gminę Miasta Sopotu. 

– Według Eurostatu w Polsce brakuje 1,7 mln mieszkań. Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest zła, coraz więcej osób nie ma zdolności kredytowej i możliwości zdobycia własnego „M”. Inflacja i wielokrotne podnoszenie stóp procentowych niestety tej sytuacji nie poprawiają – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – W Sopocie staramy się spełniać marzenia i przy okazji zatrzymać jak najwięcej młodych rodzin w naszym mieście. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na budownictwo komunalne. W ubiegłym roku oddaliśmy sopocianom 50 nowych lokali przy al. Niepodległości, w tym roku rozpoczęliśmy budowę kolejnych 50 przy ul. 3 Maja. Budowa 94 mieszkań przy Smolnej to największy projekt mieszkaniowy w Sopocie – dodaje wiceprezydent Skwierawski. 

Gmina Miasta Sopotu zamierza w najbliższych latach oddać w sumie około 250 mieszkań komunalnych. W fazie opracowywania dokumentacji projektowych są już budynki, które staną przy ulicach Reja, Jana z Kolna i Obodrzyców. Do końca 2024 roku w pierwszych dwóch lokalizacjach wybudowane zostaną po trzy domy komunalne, natomiast przy Obodrzyców powstaną dwa domy. Nowe budynki komunalne pojawią się również przy al. Niepodległości i Sobieskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie