REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje pierwszy biurowiec Penty w Polsce?

  • Autor: propertydesign.pl
  • 16 kwi 2014 16:07
Kto zaprojektuje pierwszy biurowiec Penty w Polsce?
Biurowiec Florentinum w Czechach, fot. Penta Investments

Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, ogłosiła nabycie działki budowlanej na warszawskim Mokotowie. W planach jest budynek biurowy.

REKLAMA

Planowany budynek biurowy powstanie na skrzyżowaniu dwóch głównych mokotowskich ulic – Domaniewskiej i Postępu. Penta ma w planach zainwestowanie łącznie około 45 mln euro (w tym cena zakupu i koszty budowy).

Grupa chce wybudować budynek biurowy o łącznej powierzchni najmu brutto 24.500 mkw. (z przeznaczaniem głównie na biura, a w części parterowej - na punkty detaliczne), zgodne z aktualnie obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. - Penta jest aktualnie na etapie wyboru zespołu architektów - poinformował Damian Grzywacz, szefa polskiego biura nieruchomości Penta.

Rozpoczęcie budowy biurowca planowane jest na jesieni 2015 roku, a jej zakończenie Penta przewiduje w ciągu 18 miesięcy.

- Ta transakcja to pierwszy i bardzo ważny krok w budowaniu pozycji Penta na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, aby ta inwestycja zaowocowała wartościowym obiektem na mapie warszawskich nieruchomości, tak jak te, które zrealizowaliśmy już na innych rynkach. Cieszy nas, że wysokie standardy jakościowe, techniczne i estetyczne naszych projektów znajdują międzynarodowe uznanie - powiedział Jozef Oravkin, partner zarządzający Penta.

Segment nieruchomości stanowi 20 proc. wartości portfolio inwestycyjnego Penta. Zarządzamy 18 projektami w Czechach i na Słowacji. Nabyta przez Penta działka budowlana na warszawskim Mokotowie jest pierwszym projektem na rynku nieruchomości w Polsce. W 2013 r. Penta wybudowała łącznie 158600 mkw. powierzchni GLA/NSA, z czego 92 proc. stanowią inwestycje w segmencie biurowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie