Kujawsko-pomorskie perony przeszły metamorfozęPropertyDesign.pl - 18-02-2022 15:03


Na kujawsko-pomorskich peronach pojawiło się nowe oznakowanie i wiaty. Same perony są również zostały przebudowane, pojawiły się na nich ławki. Na prace PLK przeznaczyły blisko 700 tys. zł.

Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z wyremontowanego peronu w Śliwicach. Nowe wiaty są m.in. w Brodnicy i Rypinie. Wymienione oznakowanie ułatwia orientację w Bydgoszczy i Tucholi. Rowerzyści zyskali kilkadziesiąt stojaków blisko peronów. To efekt bieżących prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Podróżni mają lepsze warunki podróży koleją w woj. kujawsko-pomorskim. To efekt bieżących prac Polskich Linii Kolejowych w 2021 r. Nowe wiaty peronowe są zamontowane w Brodnicy, Warząchewce i Czerniewicach. Na stacji Rypin, na którą po 21 latach powróciły pociągi pasażerskie, również ustawiono wiatę oraz gabloty informacyjne i oznakowanie.

Tablice z nazwami stacji, numerami peronów i torów wymieniono na blisko 80 stacjach i przystankach. Zamontowano także 90 ławek. Czytelniejsze oznakowanie jest m.in. w Terespolu Pomorskim, Laskowicach Pomorskich, Tucholi, Maksymilianowie, Bydgoszczy Zachód.

Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z przebudowanych peronów na stacji Śliwice i przystanku Łążek na linii z Laskowic Pomorskich do Czerska.

Dla dojeżdżających do pociągów rowerami ułatwieniem w organizacji podróży są stojaki rowerowe. Zamontowano 80 stojaków m.in. w Chełmży, Bydgoszczy Akademia i Nakle nad Notecią.

Na prace PLK przeznaczyły blisko 700 tys. zł.