Kultowy Hotel MDM na nowo. Neony zamiast reklam na placu KonstytucjiPropertyDesign.pl - 28-03-2019 13:00


Zakończył się proces rebrandingu i rewitalizacji Hotelu MDM, w ramach którego całkowitą renowację przeszła zabytkowa fasada budynku. W związku ze zmianami hotel otrzymał nowe logo, które ma wyrażać solidność i nowoczesność, ale jednocześnie nawiązywać do architektury budynku i socrealistycznego kontekstu okolicy – historycznej Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Umieszczone w formie neonu na szczycie odnowionego Hotelu MDM stanowi teraz wyraźny punkt w przestrzeni modnego placu Konstytucji. Firmą sprawującą nadzór nad pracami wykończeniowymi był Strabag PFS pod nadzorem Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m.st. Warszawy.

- Budynek Hotelu MDM od początku 2018 roku przechodził gruntowną rewitalizację, aby dziś stać się obiektem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla coraz bardziej wymagającego klienta. Hotel pozostał oczywiście tym samym miejscem z duszą – widok z okna niezmiennie jest wyjątkowy, panuje tu ta sama od lat przyjazna atmosfera – ale zadbaliśmy o dodatkowy komfort naszych gości stawiając na aspekt wizualny budynku, który jest zwieńczeniem wyjątkowego pod względem architektonicznym placu Konstytucji - mówi Łukasz Kaszewski, dyrektor generalny Hotelu MDM

- Właśnie zakończyliśmy wieloetapowy projekt renowacji fasady przywracając ją do stanu pierwotnego, zadbaliśmy również o wyrazisty znak, który podkreśli zalety Hotelu MDM i będzie widoczny z daleka. Zależało nam, aby neon umieszczony na dachu naszego pięknego budynku nie tylko przyciągał uwagę zmierzających do nas ulicą Marszałkowską gości, ale przede wszystkim wpisywał się w historyczną architekturę krajobrazu - dodaje.

W ramach zintegrowanych działań modernizacyjnych Hotel MDM przeszedł całkowity rebranding materiałów hotelowych. W marcu uruchomiona została również strona internetowa, wypełniona filmami ukazującymi odmienione oblicze hotelu. Z początkiem roku wprowadzono też nową kartę menu w upstairs bar & bistro. 

Rewitalizacja Hotelu MDM to także gruntowny remont łazienek w pokojach hotelowych, który rozpoczął się w 2018 roku, a obecnie jest kontynuowany. Do końca września 2019 roku planujemy też wyposażyć wszystkie nasze pokoje w nowoczesny system klimatyzacji - dodaje Łukasz Kaszewski.