×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kultowy Zodiak wraca na mapę Warszawy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 26 lis 2018 12:22
Kultowy Zodiak wraca na mapę Warszawy
fot. mat. pras.

Wraz z początkiem grudnia kultowy Zodiak otworzy się dla warszawiaków. Zodiak Warszawski Pawilon Architektury tworzy otwartą dla mieszkańców przestrzeń do rozmowy o architekturze i potencjale gospodarczym Warszawy. Odbywające się w nim wydarzenia będą nawiązywały do wpływu tych dwóch dziedzin na dalszy rozwój miasta.

REKLAMA

Zodiak Warszawski Pawilon Architektury tworzy budynek inspirowany modernistycznym pawilonem Zodiak, który poprzez swoją formę i gabaryt zachowuje urbanistyczne założenia i wartości projektu Ściany Wschodniej, składający się z pawilonu dawnej, modernistycznej kawiarni Zodiak oraz znajdujący się przed budynkiem plac. Projekt powstał w wyniku współpracy m.st. Warszawy i Oddziału Warszawskiego SARP. Jego celem jest stworzenie wyjątkowego architektonicznie miejsca, przestrzeni otwartej dla mieszkańców oraz odwiedzających, dedykowanej dyskusji o architekturze i potencjale gospodarczym Warszawy, która pokazywałaby ich wpływ na przyszłość miasta.

Koncepcję przebudowy budynku opracowała warszawska pracownia Kalata Architekci, a placu przed budynkiem Zodiak, krakowska firma Gowin &Siuta. Prace rewitalizacyjne budynku i placu sfinansowało m.st. Warszawa. Ich wykonawcą jest firma ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie