Kwartał 36 w Szczecinie zostanie zrewitalizowanyPropertyDesign.pl - 16-04-2021 11:02


Kwartał 36 w Szczecinie przejdzie kompleksową przebudowę. Jej przeprowadzeniem zainteresowane są trzy firmy. Inwestycję realizuje Szczecińskie TBS.

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na przebudowę Kwartału 36 w Szczecinie, który obejmuje ulice Małkowskiego, ks. Bogusława, Boh. Getta Warszawskiego oraz kr. Jadwigi: Przedsiębiorstwo Budowlane “Calbud” Sp z o.o., Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. oraz Prime Construction Sp z o.o. Sp.K.

Przeczytaj także >> Restauracja w Szczecinie przeszła metamorfozę

Dobrze skomunikowany centralny plac

Wewnątrz Kwartału 36 powstanie m.in. nowy budynek z trzydziestoma mieszkaniami. W centralnej części kwartału zaplanowany został główny plac publiczny, z którego będzie można swobodnie przemieszczać się w stronę wszystkich podwórek w tym kwartale, do każdego budynku oraz do świetlicy środowiskowej i żłobka. Centralny plac ozdobi także mini amfiteatr, fontanna w formie posadzkowych dysz, z ławeczkami i zielenią.

Zielona rewitalizacja

W ramach prac rewitalizacyjnych pojawią się także elementy małej architektury, akcenty rzeźbiarskie i nowa zieleń. Wzdłuż głównego placu, przez środek kwartału poprowadzona będzie pergola - zielone zadaszenie, pod którym będzie miejsce spotkań i rekreacji.

W ramach rozwiązań proekologicznych zaplanowano także budowę zbiorników wody deszczowej, do podlewania projektowanej zieleni. Na terenie inwestycji zaprojektowano  dwa podziemne przepływowe zbiorniki oraz kilka sztuk zbiorników naziemnych. W sumie powierzchnia terenów zielonych wyniesie 3 701 m2, ogrodów społecznych – 99,30 m2, a  dachów zielonych –  491 m2.  

W ramach inwestycji powstanie również m.in. ogród społeczny oraz dwupoziomowy podziemny parking.

Kwota jaką Szczecińskie TBS zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia to 78 mln zł brutto. Środki finansowe na przebudowę kwartału pochodzić będą ze środków własnych Spółki, z budżetu Gminy Miasto Szczecin (w tym dotacja z Funduszu Dopłat) i z kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego udzielonego w ramach Europejskiego Funduszu Inwestycji Strukturalnych.