×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kwartały wysokiej zabudowy - nie w Trójmieście

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 26 lis 2018 14:20
Kwartały wysokiej zabudowy - nie w Trójmieście
Marcin Kozikowski, architekt, KD Kozikowski Design, fot. mat. pras.

Trójmiasto, w tym Gdańsk, nie jest na tyle dużym miastem, gdzie można budować całe fragmenty tkanki urbanistycznej o bardzo wysokiej zabudowie, jak to ma miejsce np. w Warszawie - mówi Marcin Kozikowski, architekt, założyciel pracowni KD Kozikowski Design. O miastotwórczych projektach na Pomorzu porozmawiamy podczas sesji inauguracyjnej "Urbanistyczna układanka w wersji mixed-use. Jak deweloperzy wspólnymi siłami zmieniają Trójmiasto?" w trakcie Property Forum, które odbędzie się 28 listopada 2018 r., w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

REKLAMA

Zdaniem Marcina Kozikowskiego, planowanie architektoniczne i urbanistyczne Gdańska musi podążać w kierunku zagęszczania zabudowy dolnego tarasu.

- Zabudowa powinna być zharmonizowana, bez przeskalowanej zabudowy, z wyjątkiem dobrze wybranych pojedynczych lokalizacji, w których pojawią się dominanty w skali całego miasta. Trójmiasto, w tym Gdańsk, nie jest na tyle dużym miastem, gdzie można budować całe fragmenty o bardzo wysokiej zabudowie, jak to ma miejsce np. w Warszawie - mówi architekt.

Inwestorzy z zaciekawieniem przyglądają się jeszcze niezagospodarowanym fragmentom miast. Jak się niejednokrotnie okazuje, przywrócenie dawnej tkanki miejskiej do życia nie jest łatwym zadaniem. - Sukces tkwi w planowaniu urbanistycznym - zarówno w zakresie skali zabudowy, jak i funkcji. Klasycznym przykładem dla takiego myślenia jest przyszła zabudowa Młodego Miasta - mówi Marcin Kozikowski. - Dobrym przykładem miastotwórczego projektu jest intensywna zabudowa Wyspy Spichrzów i terenów przyległych oraz pas nadmorski w ciągu Przymorze-Brzeźno - dodaje.

Gdańsk kolejny raz został gospodarzem regionalnej konferencji Property Forum Trójmiasto – spotkania właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych, organizowanego przez Grupę PTWP SA, wydawcę portali PropertyNews.pl oraz PropertyDesign.pl. Regionalne Property Forum Trójmiasto odbędzie się 28 listopada 2018 r., w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Zobacz agendę Property Forum Trójmiasto

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie