×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Labirynt z żywopłotu nową atrakcją w łódzkim Ogrodzie Botanicznym

  • Autor: UM Łódź
  • 24 sie 2018 10:09
  • Aktualizacja: 24 sie 2018 10:11
fot. pixabay.com

4400 grabów utworzy niezwykły labirynt o powierzchni 2,8 tys. mkw.! Na terenie Ogrodu Botanicznego w Łodzi rozpoczęły się prace związane z utworzeniem naturalnego labiryntu z żywopłotu. Nowa atrakcja powstaje dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

REKLAMA

Grab z gatunku carpinus betulus to ozdobna roślina bardzo często stosowana na żywopłoty. Dzięki temu, że naturalną cechą gatunku jest skłonność do wytwarzania odrośli korzeniowych, doskonale nadaje się do zagęszczania żywopłotów. Graby, które zostaną posadzone w łódzkim Ogrodzie Botanicznym osiągną pożądaną wysokość 2 m w ciągu najbliższych 3 lat. Wówczas w labiryncie będą mogli się chować także dorośli.

Projekt labiryntu zakłada wiele zaułków i miejsc bez wyjścia, całość powierzchni to 2800 m2, długość labiryntu 70 m, szerokość 55m.

Inwestycja finansowana z Budżetu Obywatelskiego (edycja V – 2017/2018) polega na wykonaniu labiryntu z żywopłotu, jego nawodnienia, a także rekultywacji trawników w obrębie przejść. Całkowity koszt projektu to 245.000 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie