×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

LEED Platinium dla warszawskiego kompleksu GTC

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 sie 2022 14:00
LEED Platinium dla warszawskiego kompleksu GTC
Aeropark Business Centre z zielonym certyfikatem, fot. mat. pras.

Warszawski kompleks biurowy Aeropark Business Centre uzyskało certyfikaty LEED. Budynek Zephirus utrzymał poziom Gold, natomiast Nothus podniósł swoją ocenę, osiągając poziom Platinum

REKLAMA

  • Aeropark Business Centre to park biznesowy, w skład którego wchodzą trzy biurowce klasy A – Corius, Nothus oraz Zephirus. Położony jest wśród terenów zielonych tuż przy lotnisku Chopina w Warszawie
  • Całkowita powierzchnia najmu wynosi 28,800 m kw.
  • Nothus, pierwszy budynek zrealizowany w ramach kompleksu Aeropark, otrzymał certyfikat LEED na poziomie Platinum w drodze recertyfikacji. Jest to pierwszy platynowy certyfikat LEED w polskim portfolio GTC.
  • Zephirus, bliźniaczy budynek Nothusa, również otrzymał znakomitą ocenę, utrzymując poziom Gold.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Aeropark Business Centre przechodziło ciągłe zmiany, aby odpowiadać na nowe potrzeby najemców i spełniać wyższe standardy środowiskowe. Od kwietnia 2021 roku kompleks zasilany jest zieloną energią.

- Platynowy certyfikat LEED to bez wątpienia jedno z naszych najważniejszych osiągnięć w tym roku. Nothus został doceniony za doskonałe wyniki jakości powietrza, niskie zużycie mediów oraz bardzo przychylne opinie najemców. Jestem dumny z tego, że jako GTC nie ustajemy w dążeniach do osiągania coraz wyższych standardów zrównoważonego rozwoju. Jest to obecnie jeden z filarów naszej strategii – komentuje Grzegorz Strutyński, country manager GTC w Polsce.

Oprócz platynowego certyfikatu LEED dla biurowca Nothus, GTC uzyskało ostatnio kolejny zielony certyfikat – tym razem w Łodzi. University Business Park otrzymał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Wyróżniony kompleks tworzą dwa 9-kondygnacyjne budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni najmu 40 400 m kw. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie