REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Legenda polskiej piłki na muralu w Łodzi

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 lis 2022 14:19
Legenda polskiej piłki na muralu w Łodzi
Mural z wizerunkiem Włodzimierza Smolarka w Łodzi, fot. mat. prasowe STS
Legenda polskiej piłki na muralu w Łodzi
Legenda polskiej piłki na muralu w Łodzi

Wizerunek jednego z najlepszych polskich piłkarzy, legendy Widzewa Łódź, Włodzimierza Smolarka ozdobiła blok przy ul. św. Kazimierza 11 w Łodzi. Mural o powierzchni 176 mkw 2 właśnie został odsłonięty!

REKLAMA

  • 15 listopada przy ulicy św. Kazimierza 11 w Łodzi odsłonięto mural z wizerunkiem jednego z najlepszych polskich piłkarzy i legendy Widzewa Łódź – Włodzimierza Smolarka.
  • Mural ma 176 m2 powierzchni, a do jego wykonania zużyto ponad 30 litrów farb i 40 elementów ceramicznych.
  • Mural Włodzimierza Smolarka to trzecie wspólne dzieło STS i duetu artystycznego „Czary-Mury”.

Mecenasem muralu, który został odsłonięty przy ul. św. Kazimierza w Łodzi jest STS, sponsor narodowej reprezentacji piłkarskiej oraz łódzkiego klubu. 

15 listopada przy ulicy św. Kazimierza 11 w Łodzi odsłonięto mural z wizerunkiem jednego z najlepszych polskich piłkarzy i legendy Widzewa Łódź – Włodzimierza Smolarka. fot. mat. prasowe STS
15 listopada przy ulicy św. Kazimierza 11 w Łodzi odsłonięto mural z wizerunkiem jednego z najlepszych polskich piłkarzy i legendy Widzewa Łódź – Włodzimierza Smolarka. fot. mat. prasowe STS

Włodzimierz Smolarek to postać, którą STS uhonorował za osiągnięcia podczas klubowej oraz reprezentacyjnej kariery. Smolarek w barwach Widzewa dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski (1981 i 1982), a także triumfował w Pucharze Polski (1985). Piłkarz w narodowej kadrze zaliczył 60 występów i strzelił 13 goli. W 1982 roku wraz z reprezentacją zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata w Hiszpanii.

– Inicjatywa mecenasa muralu, firmy STS, by to dzieło powstało w 10. rocznicę śmierci taty, to doskonała forma przypomnienia i docenienia jego piłkarskich dokonań. Dla nas, jako rodziny, to wyjątkowa chwila, a zarazem wspaniały sposób uczczenia pamięci taty. Cieszę się, że wizerunek ojca znajduje się obok stadionu, na którym święcił największe triumfy na krajowych boiskach. Obok klubu, którego stał się legendą. Jestem przekonany, że ten mural i osoba mojego ojca mogą być inspiracją dla młodych piłkarzy, którzy powinni wiedzieć, że tutaj w Łodzi dorastał i grał czołowy zawodnik reprezentacji Polski. I muszą wierzyć, że oni też mogą osiągać podobne sukcesy. Oprócz tej wiary, potrzebna jest jednak bardzo ciężka praca i wytrwałość – mówi Euzebiusz Smolarek, syn Włodzimierza.

Mural Włodzimierza Smolarka to kolejne dzieło w ramach inicjatywy STS „Pamiętajmy o sportowcach”, którego celem jest zwrócenie uwagi na ważną rolę sportu w społeczeństwie. Inauguracją było odsłonięcie muralu z wizerunkiem Kazimierza Górskiego w Warszawie przy ulicy Madalińskiego 49/51, na budynku, w którym przez ponad 30 lat mieszkał trener tysiąclecia. Kolejnym dziełem był mural Włodzimierza Lubańskiego w Gliwicach odsłonięty we wrześniu tego roku.

– Sport leży w DNA naszej firmy. Blisko od dekady jesteśmy sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej i angażujemy się w świętowanie ważnych momentów dla rodzimego sportu. Cieszę się, że możemy uhonorować wielkiego sportowca, jakim jest Włodzimierz Smolarek w ramach projektu „Pamiętajmy o sportowcach”, który świetnie wpisuje się w realizowaną przez nas strategię społecznej odpowiedzialności biznesu. Opiera się ona w dużej mierze na działaniach Fundacji STS oraz właśnie na działaniach sponsorskich – tłumaczy Paweł Rabantek, dyrektor marketingu STS. 

– Wszyscy bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z STS powstał kolejny widzewski mural. Taki sposób uhonorowania wybitnych reprezentantów Polski to wspaniała inicjatywa, tym bardziej, że postać Włodzimierza Smolarka jest nieodłącznie związana z historią naszego Klubu. Jesteśmy dumni, że jego wizerunek upiększy okolice stadionu – mówił Mateusz Dróżdż, prezes Widzewa.

Prezes klubu dziękował również za wsparcie wspólnoty mieszkaniowej „Stary Widzew” i zaangażowanie pana Arkadiusza Pruskiego z rady osiedla. – Bez Was nie udałoby się zrealizować tego pomysłu – mówił.

Mural Włodzimierza Smolarka to trzecie wspólne dzieło STS i duetu artystycznego „Czary-Mury”.

- Tworzymy drugie w tym roku, a trzecie w ogóle dzieło z wizerunkiem tak wyjątkowej dla historii polskiej piłki postaci. I już nie możemy się doczekać kolejnych okazji do uhonorowania wielkich sportowców. Od początku istnienia „Czary-Mury” zależało nam na tworzeniu takich właśnie murali. Jesteśmy szczęśliwi, że dziś możemy go odsłonić – mówią artyści Marek Grela i Marta Piróg.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie