Legendarne centrum handlowe w zaskakującej odsłoniePropertydesign.pl - 15-09-2017 13:40


Fasada centrum handlowego LuckyOne przeszła transformację i przyciąga odwiedzających oraz tworzy nowe możliwości handlowe.

Dynamiczne oświetlenie LED, które tworzy wspaniałe efekty świetlne uczyniło z centrum handlowego jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście. Nowe centrum zaprojektowano przez uznaną w Pakistanie pracownię architektoniczną Arcop Associates Private Limited. Philips Lighting zarządzał instalacją, zamówieniem i programowaniem konceptu oświetlenia fasady, który pozostawia na odwiedzających trwałe wrażenie. 

- Philips Lighting to partner idealny. Naszym celem było stworzenie centrum handlowego, którego nie można porównać do niczego w Pakistanie - powiedział Sohail Tabba, CEO w grupie LuckyOne. Oświetlenie fasady to niesamowite możliwości komercyjne oraz rozrywka dla odwiedzających. Budynek sprawia wrażenie żywego zarówno z daleka jak i z bliska oraz wewnątrz. Żywo oświetlona jest też rodzinna strefa rozrywki Onederland - dodał. 

Kolorowe i ekologicznie zrównoważone oświetlenie

Fasadę oświetla system Philips Color Kinetics składający się z lamp Vaya Linear MP, sterowanych przez Philips iPlayer3, zapewniający elastyczność i możliwość stworzenia milionów kolorów i dynamicznych efektów świetlnych. Fasada może przybierać konkretne kolory w specjalne wydarzenia czy też święta państwowe i staje się areną spektakularnych pokazów świetlnych. W wewnętrznych przejściach oraz w powierzchniach atrium zastosowano wydajne energetycznie oświetlenie LED. W porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem, nowy i długotrwały system Philips Lighting LED umożliwia oszczędność energii na poziomie nawet 60 proc., zmniejszając też wydatki operacyjne i koszty utrzymania. 

- Instalacja w LuckyOne to najbardziej zaawansowany projekt fasadowy tego rodzaju w całym Pakistanie. Użyliśmy najnowszej generacji opraw Philips Color Kinetics Vaya w celu stworzenia oszałamiającego efektu nie do zapomnienia. Oświetlenie LED od firmy Philips to nie tylko atrakcyjna fasada i dobrze oświetlone strefy publiczne przyciągające gości. To też oszczędność energii, która jest pozytywnym sygnałem dla gości i najemców - powiedział Asad Jafar, Chairman & CEO w Philips Lighting Pakistan. 

...........................

Opis projektu 

O projekcie: prestiżowe centrum handlowe otwarto w maju 2017. Centrum ma powierzchnię 3,4 milionów stóp kwadratowych, co czyni je jednym z największych w Pakistanie. 

Architekt: centrum zaprojektowano w pracowni architektonicznej Arcop Associates Private Limited. 

Użyta technologia: oprawy Philips Color Kinetics Vaya Linear MP oraz Philips Color Kinetics Vaya Flood HP, Philips Color Kinetics Vaya Flood MP, sterowane przez Philips iPlayer3 Powierzchnie wewnętrzne wyposażono w ponad 9000 opraw ledowych Philips.