REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 maj 2018 16:59
Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy
fot. mat. prasowe
Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy
Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy
Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy
Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy
Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy
Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy
Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy
Legendarny Cedet znów otwarty dla Warszawy

Zgodnie z zamysłem inwestora, zbudowany w latach 50. XX wieku Centralny Dom Towarowy odzyskał swój pierwotny charakter. Jak zapewnia inwestor niebawem stanie się wizytówką Warszawy oraz miejscem spotkań jej mieszkańców i osób odwiedzających stolicę.

REKLAMA

Immobel Poland – spółka córka firmy Immobel Group, słynącej na świecie z realizacji nieszablonowych projektów w centrach miast, po 3 latach prac oddała do użytku zrewitalizowany budynek Cedetu. Od początku procesu i we wszystkich swoich działaniach, spółka przywiązywała szczególną wagę do historyczno-kulturowej wartości obiektu, dzięki czemu Centralny Dom Towarowy odzyskał swoją dawną świetność. Autorem projektu rewitalizacyjnego Cedet są AMC – Andrzej M. Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.

- Rewitalizacja Cedetu była wypadkową przyszłościowego myślenia o budynku, dostosowania go do dzisiejszych realiów i potrzeb z jednoczesnym poszanowaniem jego historii.Chcieliśmy, aby ten budynek, tak jak w czasach, których powstawał był wizytówką Warszawy i miejscem spotkań jej mieszkańców. Dzisiaj z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że tak się stało i oddajemy warszawiakom piękny budynek, który podniesie jakość przestrzeni miejskiej na tym obszarze, a także ją ożywi i uatrakcyjni – powiedział Jacek Wachowicz, prezes Immobel Poland.

- Z uwagi na zabytkowe walory CEDET-u i ogromną wartość sentymentalną, jaką ten budynek ma dla warszawiaków, realizacja projektu była dla nas dużym wyzwaniem. Zależało nam na tym, aby przywrócić CEDET-owi rozmach, który utracił po pożarze w 1975 r., dlatego też przywiązywaliśmy wagę do każdego, nawet najmniejszego detalu. Przez cały czas trwania prac ściśle współpracowaliśmy z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków i firmą Arcadis, która nadzorowała proces drobiazgowego odtwarzania wszytkich elementów, charakterystycznych dla tego modernistycznego budynku – dodała Patrycja Van Triet, Project Manager  Immobel Poland.

Na budynku został już zainstalowany neon z charakterystyczną strzałką, będący odwzorowaniem pierwowzoru z lat 50-tych. Na frontowej elewacji CEDET-u zagości również neon z literami CeDeT, który będzie nawiązaniem do historycznego neonu CDT oraz obecnej nazwy budynku. Nową część neonu z literami CeDeT, na które będzie wskazywała rozświetlona już strzałka, będzie można podziwiać na fasadzie budynku już od lipca br.

- Realizacja tego wyjątkowego projektu wymagała od nas dołożenia wszelkich starań, aby chronić zabytkową strukturę budynku. W zrewitalizowanym obiekcie zostały zachowane oryginalne fundamenty budynku oraz słupy. Natomiast cała zabytkowa bryła budynku została wiernie odtworzona, a szczególnie wiele uwagi zostało poświęcone odtworzeniu charakterystycznych elementów takich jak m.in. elewacja i jej charakterystyczne podziały, słupy, kominy, daszki oraz tarasy -  powiedziała Andżelika Cieślowska, prezes Korporacji Budowlanej Doraco - generalnego wykonawcy inwestycji.

Znakomita lokalizacja CEDET-u, jakość wykonania oraz historyczne dziedzictwo tego miejsca zostały docenione przez najemców, o czym świadczy fakt, że jeszcze przed oddaniem budynku do użytkowania został on praktycznie w całości skomercjalizowany. Wyłącznym agentem ds. komercjalizacji inwestycji jest firma doradcza JLL.

W zrewitalizowanym budynku CEDET-u oczywiście nie zabraknie Smyka, wracającego do pierwotnej siedziby ze swoim flagowym salonem, który na dwóch poziomach zajmie ponad 1400 mkw. W budynku swój lokal otworzy także sieć drogerii Rossmann (800 mkw.), Apteka Europejska (140 mkw.) oraz sieć TMobile (70 mkw). O swoją kondycję mieszkańcy Warszawy będą mogli zadbać w klubie fitness popularnej sieci Zdrofit (850 mkw.), a tuż obok będą się mogli napić kawy w nowej kawiarni Costa Coffee, która zajmie ponad 150 mkw. Do CEDET-u wróci również supermarket z wejściem od strony skrzyżowania ul. Brackiej z Al. Jerozolimskimi. Zajmie on ponad 1400 mkw. na poziomie -1 i blisko 200 mkw. na parterze. W nowej części biurowej CEDET-u, swoją pierwszą w Centralnej Europie kreatywną przestrzeń do pracy wspólnej otworzy firma WeWork. Małe i duże firmy będą miały tutaj do swojej dyspozycji ponad 4000 mkw. innowacyjnej przestrzeni zlokalizowanej na dwóch poziomach oraz wewnętrze patio zajmujące ponad 270 mkw. Do nowej części CEDET-u przeniesie swoje biuro również firma Immobel Poland, która zajmie ponad 500 mkw. na czwartym piętrze budynku.

- Ogromnie się cieszę mogąc przekazać Warszawie i jej mieszkańcom legendarny budynek CEDET-u, który po odzyskaniu swojego dawnego blasku ozdobi i ożywi centrum Warszawy. Zakończenie tej inwestycji zbiega się jednocześnie z rozpoczęciem kolejnego spektakularnego projektu Immobel Poland – budowy biurowca Central Point, zlokalizowanego w samym sercu miasta, przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Mam nadzieję, że również ten budynek, umiejscowiony bezpośrednio nad jedynym w Warszawie skrzyżowaniem linii metra, stanie się jednym z symboli Warszawy i nieodłącznym elementem krajobrazu stolicy  – podsumował Jacek Wachowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie