×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lego odmieni duńską siedzibę. Powstanie innowacyjny kampus o pow. 100 tys. mkw. w duchu zrównoważonego rozwoju

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 mar 2022 09:15
Lego odmieni duńską siedzibę. Powstanie innowacyjny kampus o pow. 100 tys. mkw. w duchu zrównoważonego rozwoju
Grupa Lego zmodernizuje globalną siedzibę w Billund. Budowa rozpocznie się w 2023 roku, a zakończy w 2025 r. W ramach inwestycji powstanie "Kornmarken Campus", który połączy istniejącą fabrykę Lego z nowym budynkiem o powierzchni 46 tys. mkw., fot. The LEGO Group 2022

Grupa Lego postanowiła zainwestować w tworzenie najnowocześniejszych miejsc pracy w zakresie inżynierii i innowacji w swojej duńskiej centrali. W Billund powstanie Kornmarken Campus  o pow. 100 tys. mkw., który ma szansę stać się inspirującym "domem" Lego dla pracowników.

REKLAMA

Grupa Lego zmodernizuje globalną siedzibę w Billund. Budowa rozpocznie się w 2023 roku, a zakończy w 2025 r. W ramach inwestycji powstanie "Kornmarken Campus", który połączy istniejącą fabrykę Lego z nowym budynkiem o powierzchni 46 tys. mkw. W planach powstanie kampusu o powierzchni 100 tys. mkw., który znajdzie się na obrzeżach miasta Billund. Na razie, grupa Lego nie zdradza, jaka pracownia architektoniczna odmieni ich centralę w Billund.

Inwestycja w innowacje

Lego planuje również budowę budynku biurowego w centrum Billund, który stanie się "Kampusem Innowacji" zapewniającym przestrzeń dla innowacji i rozwoju technologii produktów. Rozbudowa jest zwieńczeniem inwestycji w budynek Lego Campus o powierzchni 54 tys. mkw., który zostanie otwarty jeszcze w tym roku.

- W ostatnich latach poczyniliśmy znaczne inwestycje w naszą główną siedzibę w Billund. Tak, aby stworzyć środowisko pracy, które odzwierciedla wartości naszej marki i umożliwia pracownikom z Lego bycie prawdziwie inspirującymi i kreatywnymi – podkreślił Niels B. Christiansen, dyrektor generalny Grupy Lego.

Nowy kampus powstał dla 700 pracowników pracujących w fabryce Lego oraz ok. 1200 współpracowników z działów m.in. inżynierii i jakości obecnie pracujących w wielu lokalizacjach. Kornmarken Campus ma skupić wszystkich współpracowników w jednym miejscu. Znajdują się tu nie tylko biura, laboratoria, ale też pomieszczenia do testów czy warsztaty.

 - Tworzymy najnowocześniejsze miejsce pracy, które w nadchodzących latach umożliwi nam innowację w zakresie inżynierii, jakości i produkcji (…). Nowy kampus stanie się tętniącym życiem i inspirującym „domem” Lego dla pracowników - wskazał Carsten Rasmussen, dyrektor operacyjny. - Stworzymy prawdziwie inspirującą przestrzeń do pracy dla osób zajmujących się rozwojem produktów i innowacjami technologicznymi, co stanowi dla nas jako firmy niesamowitą szansę oraz inwestycję w naszych ludzi i markę – dodała Julia Goldin, dyrektor ds. produktu i marketingu.

W duchu zrównoważonego rozwoju

Nowy budynek w kampusie Kornmarken jest projektowany i budowany z naciskiem na ograniczenie do minimum wpływu na środowisko. - Dążymy do tego, aby pozostawić lepszy świat przyszłym pokoleniom. Budując kampus Kornmarken chcemy minimalnie wpłynąć na środowisko. Naszym celem jest uzyskanie przez nowy budynek certyfikatu LEED Platinum - podkreślił Carsten Rasmussen.

Do budowy zostanie użyta stal niskowęglowa i beton, a w biurach wybrano drewno jako materiał m.in. nośny. Projekt uwzględni rozwiązania przyjazne środowisku, takie jak np. gospodarowanie wodami opadowymi, inteligentne oświetlenie wnętrz oraz ochronę bioróżnorodności. -  To kolejny ważny i poczyniony przez nas krok, aby zmniejszyć wpływ na CO2 i stać się firmą operacyjnie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla – dodał Carsten Rasmussen.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie