×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Letnia strefa rekreacji dzielnicy Wisła już otwarta. Czeka nas wiele atrakcji

  • Autor: UM Warszawa
  • 08 cze 2018 16:43
  • Aktualizacja: 08 cze 2018 16:48
fot. pixabay.com

Już można korzystać z bezpłatnych atrakcji letniej strefy rekreacji dzielnicy Wisła w Warszawie. Przed nami blisko 4 miesiące sportowej zabawy w nadwiślańskim otoczeniu. Z plenerowych aktywności na plaży Poniatówce, zlokalizowanej przy moście Poniatowskiego, będzie można korzystać aż do września.

REKLAMA

Nowy sezon w letniej strefie rekreacji wiąże się z kilkoma pozytywnymi zmianami. Podążając za opinią i potrzebą warszawiaków, tegoroczna strefa to nie trzy a cztery boiska do piłki siatkowej, a także stałe boisko do bech soccer’a. Istnieje także możliwość rozstawienia boiska do plażowej piłki ręcznej. Obok placów gry ustawione są trybuny mieszące ok. 200 osób, kontenery pełniące funkcję szatni oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Strefę tworzą też urządzenia do street workout-u, które stanowią uzupełnienie istniejącej już siłowni plenerowej. Jak co roku, zorganizowana została strefa chillout-u, w której można zrelaksować się po treningach i sportowych zmaganiach.

Strefy rekreacji dzielnicy Wisła to również liczne animacje sportowo-rekreacyjne, jak m.in. turnieje, cykliczne treningi oraz zajęcia ruchowe, pokazy i konkursy sportowe, a także zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Lato w mieście 2018”.

Strefa otwarta jest codziennie w godz. 10.00-22.00 aż do września. Korzystanie ze wszystkich atrakcji jest bezpłatne.

Co czeka w strefie na warszawiaków?

Przez cały sezon funkcjonowania letniej strefy rekreacji, w każdą sobotę w godz. 12.00–13.00 odbywać się będą otwarte treningi street workout’u przygotowane przez Ghetto Workout Poland. Natomiast w czwartki, w godz. 19.00–20.00, zapraszamy na boisko do beach soccera na bezpłatne treningi bubble football organizowane we współpracy z GmoodsBall.

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w niedzielę, 17 czerwca, w godz. 11.00–14.00 odbędzie się impreza pod hasłem „Polska Będzie Mistrzem Świata!”, dedykowana dzieciom w wieku 5-13 lat oraz ich rodzicom. W harmonogramie wydarzenia zaplanowana jest nauka okrzyków dopingujących piłkarzy, tańca z pomponami z dużym jednorożcem, skoków na giga-skakance i wielkiej pompowanej dętce. Ponadto będzie można zobaczyć zabawne występy cyrkowe oraz wziąć udział w grach i zabawach związanych z mistrzostwami w piłce nożnej.

W lipcu w strefie wystartują również cykliczne, bezpłatne treningi realizowane we współpracy z organizatorem Runmageddon oraz Warsaw Eagels. Strefa rekreacji na Poniatówce ponownie będzie także areną Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej (7-8 lipca). Ale to nie wszystko, przez cały sezon planowane są liczne imprezy dla dzieci i dorosłych.

Nowe atrakcje Poniatówki

Wiślanych atrakcji nie brakuje także dla najmłodszych. To właśnie z myślą o nich na plaży Poniatówka powstał plac zabaw inspirowany Wisłą. I tak główny ciąg komunikacyjny, w formie drewnianego podestu, meandruje po plaży symbolicznie przedstawiając przebieg rzeki. Las łęgowy został na placu przedstawiony w formie drewnianych pali, a ławice przybrały formę piaskownicy. Niewielka ścianka edukacyjna przybliża najmłodszym zagadnienia związane z przyrodą, żeglugą i plażowaniem. Wszystko wykonane jest z naturalnych materiałów takich jak drewno, piasek, wiklina i skały. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Dzielnica Wisła – otwarta, przyjazna, różnorodna

Z roku na rok warszawska Wisła przyciąga coraz więcej osób, które chcą aktywnie i przyjemnie spędzić swój wolny czas w plenerze. Przestrzeń ta, choć znajduje się w samym centrum miasta, pozwala odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i poczuć się jak na wakacjach. Prowadzone przez miasto wiślane projekty pozwalają każdemu odnaleźć coś dla siebie.

Warto wybrać się całą rodziną na jedną ze stołecznych plaż. Warszawiacy mogą tam wypożyczyć bezpłatnie sprzęt plażowy oraz wziąć udział w organizowanych animacjach i zabawach. Wiele rzecznych atrakcji przygotowanych zostało z myślą o dzieciach i młodzieży. W ofercie znajdziemy różnego rodzaju zajęcia i warsztaty plenerowe, np. szkutnicze, przyrodnicze i artystyczne.

Miłośnicy aktywnych form wypoczynku mają do dyspozycji ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu, Nadwiślański Szlak Rowerowy (NSR) na lewym. Są tam także siłownie plenerowe, pumptruck i welodrom oraz liczne możliwości uprawiania sportów wodnych. Turyści na pewno zechcą przespacerować się bulwarami wiślanymi i obejrzeć zachwycający pokaz w Multimedialnym Parku Fontann.

Ale przestronne plaże, wszechobecna zieleń, kluby sportowe, szeroka oferta żeglugowa oraz liczne restauracje i klubokawiarnie to tylko fragment tego, co oferuje mieszkańcom Dzielnica Wisła. Królowa polskich rzek zachęca do aktywności, więc rzuć wszystko i chodź nad Wisłę!

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie