REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Liberty Tower już na gruncie prawnym. W planach wieżowiec i... odrestaurowanie otoczenia

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 sty 2018 16:02
Liberty Tower już na gruncie prawnym. W planach wieżowiec i... odrestaurowanie otoczenia
fot. unsplash

Golub GetHouse sfinalizował zakup działki inwestycyjnej zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Na gruncie o powierzchni 5,371 tys. mkw. powstanie 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower, w którym znajdą się mieszkania na wynajem oraz hotel. Obiekt powstanie na działce, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów
i bramy getta warszawskiego wraz z domem Duschika.


REKLAMA

Nowa inwestycja Golub GetHouse powstanie w sercu warszawskiej Woli – najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy stolicy. Na doskonale zlokalizowanej działce zostanie zbudowany wieżowiec Liberty Tower. W 140-metrowym budynku o podwyższonym standardzie znajdzie się ok. 450 nowoczesnych mieszkań na wynajem. W podium wieży znajdować się będzie wysokiej klasy hotel. W transakcji zakupu firmie Golub GetHouse doradzała kancelaria LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.

– Sfinalizowanie zakupu prestiżowej działki przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej stanowi bardzo ważny element strategii rozwoju naszej firmy, zakładającej inwestowanie w sektor mieszkań na wynajem. Do naszego portfolio inwestycyjnego trafił doskonale zlokalizowany grunt na warszawskiej Woli, na którym powstanie nowoczesny wieżowiec mieszkalny. Będzie to nasza pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, jednak posiadamy ogromne doświadczenie w tym sektorze wyniesione z USA – nasza grupa realizuje budynki oferujące mieszkania na wynajem od ponad 55 lat, a tylko w ostatnim roku wybudowała kilka tego rodzaju budynków wieżowych w Chicago oraz w San Francisco. Jesteśmy przekonani, iż Liberty Tower idealnie wpisze się w krajobraz dynamicznie zmieniającego się biznesowego centrum Warszawy, a dzięki swojej lokalizacji i funkcjonalności zaoferuje zupełnie nową jakość na rynku – powiedział Cezary Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.

Liberty Tower powstanie na działce, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów 
i bramy getta warszawskiego wraz z domem Duschika, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych Duschik & Scholze, powstałej w latach 1875-1876. Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy projekt. Obecnie trwa międzynarodowy konkurs, który wyłoni firmę architektoniczną odpowiedzialną za koncepcję inwestycji.

Budynek powstanie w szybko rozwijającym się centrum Warszawy, gdzie obecnie jest około 700 tys. mkw. biur w budowie, w tym kompleks Mennica Legacy Tower. Inwestycja realizowana przez Golub GetHouse wspólnie z Mennicą Polską w bliskiej odległości od nowo zakupionego gruntu (ok. 250 metrów) będzie składała się z 140-metrowej wieży i sąsiadującego z nią 43-metrowego budynku, które będą miały łączną powierzchnię biurową 65,630 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie