REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Lobby Mennica Legacy Tower powoli nabiera kształtów

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lip 2018 11:37
Lobby Mennica Legacy Tower powoli nabiera kształtów
fot. mat. pras.
Lobby Mennica Legacy Tower powoli nabiera kształtów
Lobby Mennica Legacy Tower powoli nabiera kształtów
Lobby Mennica Legacy Tower powoli nabiera kształtów

Budowa Mennica Legacy Tower, powstającej przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, wkracza w fazę kluczowych prac konstrukcyjnych. Do wykonania jednej kondygnacji 140-metrowej wieży, generalny wykonawca inwestycji – Warbud S.A., potrzebuje obecnie zaledwie sześciu dni roboczych. Tymczasem, na placu budowy pojawiły się także pierwsze elementy wystroju wnętrz imponującego 12-metrowego lobby głównego, które poprzez całkowite przeszklenie, zatrze granicę pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem budynku.

REKLAMA

Elegancka i ponadczasowa architektura to jeden z kluczowych elementów, wyróżniających wieżowiec Mennica Legacy Tower, realizowany przez Golub GetHouse we współpracy z Mennicą Polską S.A. Prawdziwym symbolem budynku będzie całkowicie przeszklone 12-metrowe lobby, w którym znajdzie się m.in. 9-metrowa ściana wodna, umiejscowiona tuż za recepcją główną. Prestiż tej przestrzeni podkreślą zastosowane naturalne materiały o najwyższej jakości, których fragmenty już teraz można podziwiać na specjalnie przygotowanym modelu.

Lobby Mennica Legacy Tower wyłożone zostanie włoskim marmurem, a posadzki indyjskim granitem. Na ścianach trzonu budynku, w portalach i holach windowych pojawi się Travertino Romano, który znajdzie swoją kontynuację również na piętrach najemców. W lobby głównym – najbardziej reprezentacyjnej części wieżowca zostanie łącznie wykorzystanych ponad 6850 mkw. starannie wyselekcjonowanych kamieni naturalnych. Co niezwykle istotne, przed pojawieniem się we wnętrzach Mennica Legacy Tower, całe fragmenty ścian i posadzek są układane, odpowiednio segregowane i numerowane w renomowanym włoskim zakładzie obróbki kamienia Campolonghi. Zastosowanie tej metody pozwala uzyskać spójne użylenia na całej płaszczyźnie ścian oraz posadzek.

– Mennica Legacy Tower została zaprojektowana przez Goettsch Partners w nowatorski sposób. Subtelne zaokrąglenia szklanej fasady wieżowca, jej podział oraz całkowicie przeszklone, imponującej wysokości główne lobby sprawiają, że będzie to budynek ponadczasowy, wyróżniający się swoją sylwetką w Warszawie. Rozpoczynając prace nad inwestycją, postawiliśmy na wartości wyznawane w naszej firmie od ponad 55 lat – dbałość o każdy detal i dążenie do perfekcji. Skoncentrowaliśmy się na jakości dostarczanego projektu, która stanowi jego przewagę konkurencyjną. Co niezwykle istotne, wspomniana jakość widoczna będzie już od momentu samego wejścia do Mennica Legacy Tower. Lobby główne wyróżniać będą szlachetne kamienie oraz unikatowa fasada w postaci tafli szkła zawieszonej na stalowych linach, czyli rozwiązanie, którego nie sposób spotkać w innych budynkach biurowych w Polsce – powiedział Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.

Założeniem, które przyświecało architektom projektującym kompleks Mennica Legacy Tower, było wpisanie budynku w przestrzeń miejską oraz zapewnienie nowych możliwość spędzania czasu nie tylko dla pracowników biur, ale również dla okolicznych mieszkańców. Ulokowanie wieży w południowo-wschodnim narożniku działki pozwoliło na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej w postaci ogólnodostępnego placu miejskiego z elementami małej architektury i zieleni, dostępnego od strony ulicy Prostej. Ponadto, powstały pomiędzy budynkami kompleksu pasaż miejski docelowo utworzy nowy szlak komunikacyjny między ulicami Prostą i Grzybowską z lokalami usługowymi i kawiarniami dla mieszkańców oraz pracowników biur.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie