REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Lodowisko na pl. Wolnica to jedna ze świątecznych atrakcji Krakowa

  • Autor: PAP
  • 06 gru 2017 15:37
Lodowisko na pl. Wolnica to jedna ze świątecznych atrakcji Krakowa
fot. pexels

Ślizgawka na placu Wolnica i kiermasz centralny w Nowej Hucie - to nowe, zimowe atrakcje Krakowa. Zapowiadając je, prezydent miasta Jacek Majchrowski mówił w środę, że ważne, by tego typu wydarzenia odbywały się w różnych punktach miasta.

REKLAMA

W czwartek na Rynku Głównym odbędzie się 75. Konkurs Szopek Krakowskich. - Szopki krakowskie to naprawdę wyjątkowa tradycja - mówił prezydent Majchrowski. W tym roku pokonkursowa wystawa odbędzie się w Celestacie, ale mieszkańcy i turyści będą mogli oglądać 27 szopek z kolekcji Muzeum Historycznego Miasta Krakowa także w witrynach lokali - sklepów i restauracji. Ponadto w przestrzeni miejskiej, m.in. na głównych placach Krakowa, w przeszklonych gablotach ustawionych zostanie dziesięć dużych, ponad dwumetrowych szopek.

Prezydent zwrócił też uwagę na nowe dekoracje świąteczne w mieście, utrzymane w jednolitej niebiesko-srebrnej kolorystyce.

Nowością będzie w tym roku ślizgawka na Wolnicy, czyli miejskie lodowisko o powierzchni 800 m kw. Ma ono działać od najbliższego piątku do 25 lutego. Jednorazowy bilet obejmujący 45 minut jazdy będzie kosztować 5 zł, tyle samo wypożyczenie łyżew. - Mrozimy tą ślizgawkę bardzo intensywnie, mamy nadzieję, że będzie można z niej korzystać już od piątku wieczorem, a najpóźniej od soboty - mówiła dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin. Podkreśliła, że nie będzie to tylko jeżdżenie na łyżwach, bo przygotowanych zostanie szereg dodatkowych wydarzeń.

W każdy piątek i sobotę jazdę na łyżwach umilać będą didżeje, zaplanowano także pokazy łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu profesjonalnych tancerzy, ustawienie świątecznego drzewka i warsztaty związane z żydowskim świętem Chanuka (przygotowane wspólnie z Żydowskim Muzeum Galicja i Festiwalem Kultury Żydowskiej).

15 grudnia w nowohuckiej Alei Róż rozpocznie się Kiermasz Centralny, na którym będzie można kupić m.in. ozdoby, prezenty świąteczne i wyroby rękodzieła. Będzie się on odbywał w namiocie. Kiermaszowi towarzyszyć będą występy grup artystycznych, potańcówki i warsztaty dla dzieci i dorosłych m.in. kulinarne i robienia ozdób. W tym samym namiocie odbędzie się zabawa sylwestrowa.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie