×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź: budowa nowej siedziby firmy Primulator

  • Autor: UM Łódź
  • 18 cze 2014 09:36
Łódź: budowa nowej siedziby firmy Primulator
fot. UM Łódź
Łódź: budowa nowej siedziby firmy Primulator
Łódź: budowa nowej siedziby firmy Primulator
Łódź: budowa nowej siedziby firmy Primulator

Primulator dostrzegł potencjał w Łodzi. Firma wybuduję tu swoją nową siedzibę. Projekt wykonała pracownia architektoniczna Archi-dea. Wartość inwestycji szacowana jest na 35 milionów złotych.

REKLAMA

7300 mkw. powierzchni, budynek oparty na nowoczesnych technologiach, ekologiczne rozwiązania zarządzania mediami - w Łodzi rusza budowa nowej siedziby firmy Primulator - dystrybutora profesjonalnych urządzeń gastronomicznych.

Nowa siedziba firmy powstanie przy ulicy Lodowej 128. Primulator to firma założona w Norwegii w latach 60 i obecnie jest reprezentowana w 8 krajach Europy. Pierwszy oddział w Polsce powstał w Łodzi na początku lat 90 tych. Dziś firma ma cztery biura handlowe, w Łodzi, Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Primulator zajmuje czołowe miejsce w sprzedaży i serwisie profesjonalnych urządzeń gastronomicznych. Firma od ponad 20 lat cieszy się zaufaniem takich klientów jak: McDonalds, KFC, PKN Orlen, Statoil, BP, Subway, Tchibo itd.

Norwescy właściciele oraz Zarząd firmy widzą w mieście potencjał, Łódź została wybrana z uwagi na doskonałą lokalizację i perspektywę dalszego rozwoju. Poza tym to właśnie Łódź była pierwszym miastem, w którym w 1991 roku norweska firma rozpoczęła swą działalność. Obecnie Primulator zatrudnia blisko 70 osób w całym kraju.

Nowa siedziba powstaje w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Jego powierzchnia zajmować będzie 7300 mkw. na trzech kondygnacjach. Wybudowany zostanie również parking podziemny. Część powierzchni magazynowo - biurowej firma przewiduje na wynajem.

Budynek głównej siedziby firmy Primulator pretendować będzie do miana biurowca klasy A+. Na dachu inwestycji zastosowane zostaną systemy fotowoltaiczne - przetwarzające światło słoneczne w energię elektryczną.

Planowane zakończenie budowy wyznaczone jest na lipiec/sierpień 2015. Wartość inwestycji szacowana jest na 35 milionów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie