REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łódź buduje. Tym razem na celowniku udogodnienia dla rowerzystów

  • Autor: UM Łódź
  • 14 mar 2018 16:04
Łódź buduje. Tym razem na celowniku udogodnienia dla rowerzystów
fot. pexels

W marcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę drogi rowerowej wokół ronda Solidarności. Powstanie też przejazd rowerowy przez ul. Pabianicką przy rondzie Lotników Lwowskich.

REKLAMA

Jeszcze w tym roku rowerzystom będzie łatwiej poruszać się w okolicach ronda Solidarności oraz ronda Lotników Lwowskich. Przetarg na oba zadania ogłoszony zostanie jeszcze w marcu. Droga rowerowa wokół ronda Solidarności powinna być gotowa do końca października. Natomiast brakujący przejazd rowerowy na ul. Pabianickiej, przy rondzie Lotników Lwowskich, który jest uzupełnieniem drogi rowerowej wybudowanej w 2017 r. w ul. Paderewskiego, będzie gotowy w ciągu 75 dni od podpisania umowy z wykonawcą.

W ramach rozbudowy infrastruktury rowerowej wokół ronda Solidarności drogowcy zbudują drogę rowerową wzdłuż ul. Kopcińskiego aż do ul. Jaracza, a na al. Palki nowa droga rowerowa zostanie włączona w istniejący już ciąg pieszo-rowerowy. Nowa droga rowerowa doprowadzona zostanie też do ul. Uniwersyteckiej, jednak na razie nie będzie miała ona dalszego ciągu wzdłuż tej ulicy.

Jak powiedziała Katarzyna Mikołajec, z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich, przy okazji budowy drogi rowerowej na rondzie Solidarności usprawnione zostaną niektóre przejścia dla pieszych. Przykładem jest przejście przez al. Palki, które obecnie jest podzielone na trzy części, a jego pokonanie nie jest możliwe w jednym cyklu świateł.

Podczas budowy drogi rowerowej wokół ronda Solidarności kierowcy nie powinni napotkać większych utrudnień w ruchu, bo zdecydowana większość prac będzie prowadzona poza pasami jezdni. Drogowcy mogą na krótko pojawić się tylko na wąskich pasach drogi podczas obniżania krawężników, co jednak nie powinno utrudniać przejazdu przez rondo.

Jak podkreśla Bartosz Domaszewicz, przewodniczący komisji ds. transportu Rady Miejskiej w Łodzi, do uzyskania pełnej przepustowości ronda Solidarności potrzebna jest jeszcze przebudowa wlotu ul. Pomorskiej i wyeliminowanie nakładania się ruchu samochodowego i tramwajowego. Dlatego radni na najbliższym posiedzeniu komisji ds. transportu Rady Miejskiej zwrócą się do skarbnika miasta o środki na ten cel.

Dyrektor Katarzyna Mikołajec poinformowała również, że w ramach dwuletniego zadania na lata 2018/19 przygotowywany jest przetarg na budowę drogi rowerowej w ul. Zgierskiej i Zachodniej. Dokumentacja projektowa jest już gotowa i wkrótce powinno nastąpić ogłoszenie przetargu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie