×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź buduje Wzgórze Trzech Wież

  • Autor: UM Łódź
  • 03 sie 2018 15:49
Łódź buduje Wzgórze Trzech Wież
fot. pixabay

Strefa Rekreacji w Parku na Zdrowiu to miejsce, które z roku na rok rozwija się dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. W tym roku rozpoczęła się budowa Wzgórza Trzech Wież. Firma realizująca projekt rozpoczęła prace od usypania odpowiedniej wysokości góry (4m). Na wzniesieniu staną trzy wieże z pięcioma zjeżdżalniami. Koszt zadania to 1,9 ml zł.

REKLAMA

Wieże będą o trzech różnych wysokościach: 5,2 m, 6,2 m i najwyższa 7 m. Wieże będą połączone platformami i mostami stałymi oraz ruchomymi.

W ubiegłym roku na terenie dawnego lunaparku powstał plac zabaw z kompleksem wspinaczkowo-zabawowym (a w nim m. in. rodeoboard, sprężyna waga hip-hop, aeroskate, huśtawka wieloosobowa, skysurf, podwójny zjazd linowy – tzw. tyrolka). Dla miłośników kalisteniki powstała największa w mieście strefa do ćwiczeń street workout. Wybudowany został także pumptrack rowerowy (mały – mini pump i duży – flow track) wraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (nawierzchnie , ciągi piesze - asfaltowe i żwirkowo- glinkowe), mała architektura (ławki, kosze, leżanki, stojaki na rowery, monitoring, oświetleniem itp.).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie