×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź czarnym koniem turystyki w Polsce?

  • Autor: UM Łódź
  • 31 gru 2018 14:12
Łódź czarnym koniem turystyki w Polsce?
fot. UM Łódź

Kilkaset publikacji w mediach polskich i zagranicznych, znaczące wyróżnienia branżowe dla miasta i jego obiektów. Łódzka Organizacja Turystyczna powstała w maju 2017 roku, ale w pełnym zakresie działa od niespełna roku, a już ma na koncie wymierne sukcesy.

REKLAMA

- Jestem przekonany, że Łódź choć nie ma morza ani Barbakanu może być idealnym kierunkiem turystyki weekendowej i biznesowej. Taka idea przyświecała powołaniu w maju 2017 r. Łódzkiej Organizacji Turystycznej, choć niektórzy powątpiewali w sens tego przedsięwzięcia. Zadbaliśmy jednak o to, by stworzyć profesjonalny zespół fachowców i pasjonatów jednocześnie, którzy swoją pracą w kilkanaście miesięcy dowiedli słuszności tej inicjatywy i pokazali, że promowane w sposób profesjonalny nasze miasto ma duży potencjał turystyczny - mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent miasta i przewodniczący Rady ŁOT.    

W chwili obecnej ŁOT zrzesza już 57 podmiotów, czyli niemal tyle ile Regionalna Organizacja Turystyczna. Prowadzi w czterech językach stronę lodz.travel, przygotowuje także wydawnictwa promocyjne w różnych wersjach językowych (np. Łodź na weekend), a w aż 8 udostępnia film promujący Łódź.

Zasięg postów ŁOT na portalach społecznościowych przekroczył w 2018 roku 2 mln osób, a siedzibę organizacji odwiedziło 26 tys. turystów, w tym blisko 6 tys. z zagranicy.

- Uruchomiliśmy także sklep z gadżetami. Zorganizowaliśmy kilkadziesiąt podróży prasowych i branżowych, czego efektem było kilkaset artykułów w prasie zagranicznej, nie tylko specjalistycznej, ale np. tak poczytnych tytułach jak Marie Claire - dodaje Tomasz Koralewski, prezes ŁOT.

Efekty tych działań są bardzo wymierne: sukces w rankingu prestiżowego wydawnictwa Lonely Planet, które uznało Łódź za drugie najbardziej atrakcyjne miejsce podróży na 2019 r.Zaowocowało to publikacjami o ekwiwalencie reklamowym w wysokości ponad 1 mln 600 tys. zł. Sukcesem jest także wyróżnienie dla Aparthotel Stare Kino Cinema Residence w Łodzi w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny roku 2018 oraz przede wszystkim wzrost liczby turystów odwiedzających Łódź. Dokładne dane rok do roku poznamy w marcu, ale sygnały dochodzące z branży wskazują na wyraźną tendencję wzrostową w tym zakresie.  

- Oczywiście, nadal pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Widzimy wyraźny postęp w turystyce branżowej i weekendowej, natomiast nadal nie w pełni wykorzystany jest potencjał turystyki typu leisure, który w moim przekonaniu Łódź ma ogromny dzięki unikatowości swojego fabrycznego dziedzictwa - dodaje Koralewski i zapewnia, że w 2019 roku działania ŁOT skierowane będą również na ten segment rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie